Real prvi finalist Lige prvaka

Golman Reala Keylor Navas je imao nekoliko odličnih intervencija (Reuters)

Real Madrid je, poslije pobjede u prvom meču sa 2:1, u revanšu polufinala Lige prvaka na svome “Santiago Bernabeu” igrao neriješeno 2:2 protiv Bayerna i tako izborio plasman u finale.

Bayern je poveo već u 3. minuti golom Joshue Kimmicha, koji je pogodio na asistenciju Corentina Tolissoa.

Real je izjednačio u 11. minuti pogotkom Karima Benzeme, kojem je asistirao Brazilac Marcelo, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Već u 46. minuti golom Benzeme domaćin je udvostručio prednost.

Gosti su ipak uspjeli izjednačiti na 2:2 preko Jamesa Rodrigueza u 63. minuti.

Bavarci su imali nekoliko šansi do kraja, ali je Keylor Navas sjajnim intervencijama sačuvao mrežu.

U drugom polufinalnom meču u srijedu od 20.45 sati sastaju se Roma i Liverpool. U prvoj utakmici, koja se igrala prošle sedmice, Liverpool je na “Anfieldu” savladao Romu rezultatom 5:2.