Liga Evrope: Pobjeda Zvezde, porazi Rijeke, Vardara i Partizana

Gol odluke u duelu Zvezde i Kölna postigao je Boakye u 30. minuti (AP)

Nogometaši beogradske Crvene zvezde napravili su iznenađenje u drugom kolu Lige Evrope i u Njemačkoj s 1:0 savladali domaći Köln.

Gol odluke postigao je Boakye u 30. minuti.

U drugom susretu grupe H, engleski Arsenal na gostovanju u Bjelorusiji uvjerljivo je nadigrao BATE Borisov sa 4:2.

“Topnici” iz Londona vode u grupi s maksimalnih šest bodova, Zvezda ima četiri, BATE jedan, dok je Köln bez bodova.

Presing Riječana

Hrvatski predstavnik u Ligi Evrope Rijeka gostovao je kod italijanskog velikana Milana i izgubio 2:3.

Italijani su poveli u 14. minuti preko Silve, a na 2:0 povisio je Musacchio u 53. minuti. Gosti iz Hrvatske u posljednjih 10 minuta uspjeli su postići dva gola i doći do remija. Na 2:1 smanjio je Acosty u 84. minuti, da bi pet minuta kasnije Elez dobro šutirao iz penala i pogodio za 2:2.

Kad su mnogi očekivali podjelu bodova, Cutrone je postigao gol za Milan i pobjedu domaćina 3:2.

Drugi susret grupe D igrali su AEK i Austria Beč u Grčkoj. Rezultat je na kraju glasio 2:2.

Milan predvodi grupu s maksimalnih šest bodova, AEK ima četiri, Austria 1, a Rijeka je bez bodova.

Novi poraz Makedonaca

Skopski Vardar večeras je zabilježio drugi poraz u grupi L.

Ovog puta od makedonskog predstavnika bolji je bio norveški Rosenborg, koji je kao domaćin slavio s 3:1.

Golove za domaće Norvežane postigli su Bendtner (25, penal), Konradsen (56) i Hedenstad (68), dok je počasni pogodak za Makedonce djelo Felipea u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Prvo mjesto u grupi drži ruski Zenit, koji je u dvije utakmice sakupio dvije pobjede i šest bodova, drugi je Real Sociedad s tri boda, koliko ima i Rosenborg. Vardar je bez bodova.

Zenit je večeras bio bolji od Real Sociedada 3:1.

Od 2:0 do 2:3

Drugi predstavnik Srbije Partizan u Beogradu je dočekao Dinamo iz Kijeva i protratio prednost od 2:0.

Domaći su u prvom dijelu postigli dva gola – strijelci su bili Ožegović u 34. i Tawamba u 42. minuti, što je bio rezultat prvog poluvremena.

No, Ukrajinci su u nastavku zaigrali opasnije i za 23 minute došli do izjednačenja. Prvo je Moraes bio siguran s bijele tačke u 54. minuti da bi za 2:2 bio strijelac Bujalski. Pobjedonosni gol za Kijevljane postigao je Moraes u 84. minuti.

U drugom susretu grupe B Young Boys i Skenderbeu u Albaniji su igrali 1:1. Kijevljani su prvi sa šest bodova, Young Boysi imaju dva, a Partizan i Skenderbeu po bod.

Utakmicom protiv Dinama iz Kijeva, beogradski Partizan nastavlja natjecanje u Evropskoj ligi. U prvom susretu protiv Yung Boysa u gostima, crno-bijeli su zabilježili remi, pa trenutno u grupi B dijele drugo mjesto sa švicarskim timom, dok je Dinamo vodeći nakon pobjede nad albanskim Skenderbegom.