Liga Evrope: Everton – Hajduk, Shkendija – Milan…

Crvena zvezda je za protivnika dobila ruski Krasnodar, a Partizan će igrati sa mađarskim Videotonom (UEFA)
Crvena zvezda je za protivnika dobila ruski Krasnodar, a Partizan će igrati sa mađarskim Videotonom (UEFA)

Nogometni klubovi s područja bivše Jugoslavije doznali su svoje protivnike u doigravanju za plasman u Ligu Evrope.

Makedonski predstavnici dobili su veoma jake protivnike i igraju prve utakmice na domaćem terenu – Shkendija dočekuje italijanski Milan, a Vardar turski Fenerbahce.

Od tri hrvatska kluba u ovoj etapi takmičenja, najtežeg rivala je dobio splitskih Hajduk koji će se za nastavak takmičenja boriti protiv engleskog Evertona. Prvi meč igra se u Liverpoolu.

Osijek i zagrebački Dinamo u prvim utakmicama su domaćini Austriji iz Beča i Skenderbeuu.

Crvena zvezda za protivnika u doigravanju je dobila ruski Krasnodar, a prvi meč se igra u Beogradu. I Partizan će na svom terenu igrati svoj prvi okršaj sa mađarskim Videotonom.

Domaćin u prvom okršaju je i slovenski predstavnik Domžale koji igra dvomeč sa francuskim Marseilleom.

Prve utakmice igraju se 17., a revanši 24. augusta.

Parovi doigravanja:

Shkendija (Makedonija) – Milan (Italija)

Vardar (Makedonija) – Fenerbahce (Turska)

Ajax (Holandija) – Rosenborg (Norveška)

Osijek (Hrvatska) – Austria Beč (Austrija)

Crvena zvezda (Srbija) – Krasnodar (Rusija)

Altach (Austrija) – Maccabi Tel Aviv (Izrael)

BATE (Bjelorusija) – Oleksandrija (Ukrajina)

Club Brugge (Belgija) – AEK (Grčka)

Maritimo (Portugal) – Dinamo Kijev (Ukrajina)

Dinamo Zagreb (Hrvatska) – Skenderbeu (Albanija)

Ludogorets (Bugarska) – Suduva (Litvanija)

Panathinaikos (Grčka) – Athletic (Španija)

Apollon (Kipar) – Midtjylland (Danska)

Domžale (Slovenija) – Marseille (Francuska)

Partizan (Srbija) – Videoton (Mađarska)

FH (Island) – Braga (Portugal)

Everton (Engleska) – Hajduk Split (Hrvatska)

Utrecht (Holandija) – Zenit (Rusija)

Legia (Poljska) – Sheriff (Moldavija)

Viitorul (Rumunija) – Salzburg (Austrija)

Plzen (Češka) – AEK Larnaca (Kipar)

PAOK (Grčka) – Ostersund (Švedska)

Izvor: Al Jazeera i agencije


Povezane

Više iz rubrike SPORT
POPULARNO