Jamajka protiv SAD-a u finalu Gold Cupa

Gol vrijedan plasmana u finale postigao je u 88. minuti 24-godišnji Kemar Lawrence precizno izvedenim slobodnim udarcem s oko 22 metra (AP)

Nogometaši Jamajke šokirali su favorizirani Meksiko svladavši ga sa 1:0 u polufinalnoj utakmici Gold Cupa odigranoj u noći s nedjelje na ponedjeljak u američkoj Pasadeni, prenose agencije.

Ovo je drugi put zaredom da su Jamajčani izborili mjesto u finalu Prvenstva Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba (CONCACAF zona), u kojem će se suprotstaviti reprezentativcima Sjedinjenih Američkih Država.

Sinoćnja utakmica je bila repriza finala odigranog prije dvije godine kada su Meksikanci slavili sa 3:1 i osvojili svoj sedmi naslov pobjednika Gold Cupa, takmičenja koje je ustanovljeno 1991. godine.

Gol iz slobodnjaka

Jamajčani su uzvratili meksičkoj reprezentaciji za taj poraz, a pogodak vrijedan plasmana u finale postigao je u 88. minuti 24-godišnji branič New York Red Bullsa Kemar Lawrence precizno izvedenim slobodnim udarcem s oko 22 metra.

U prvom polufinalu odigranom u noći sa subote na nedjelju SAD je sa 2:0 nadigrao Kostariku.

Finalni dvoboj reprezentacija SAD-a i Jamajke bit će odigran u noći sa srijede na četvrtak (3.30 sati) na Levis stadionu u Santa Clari, predgrađu San Francisca.