Garbine Muguruza osvojila Wimbledon

Španjolka Garbine Muguruza pobjednica je Wimbledona, trećeg Grand Slam turnira sezone, nakon što je u finalu pobijedila američku tenisačicu Venus Williams 2:0 u setovima (7:5, 6:0).

Ključni trenutak dogodio se u prvom setu kada je Muguruza spasila dvije set lopte kod rezultata 5:4 za Williams, a potom vezala devet uzastopnih gemova.

Drugi set je dobila bez problema i pravog otpora protivnice, pa je na kraju bilo 6:0 za španjolsku tenisačicu.

Ovom pobjedom Muguruza je osvojila svoj drugi Grand Slam u karijeri, nakon što je prošle godine slavila u Roland Garrosu.

Propuštena prilika Venus Williams

I prije dvije godine igrala je finale Wimbledona, ali je tada od nje bila bolja Serena Williams.

S druge strane, za Venus Williams je ovo bilo 16. Grand Slam finale u karijeri, a drugo u ovoj godini. No, propustila je priliku za osmi naslov.

Isto tako, propustila je priliku da s 37 godina postane najstarija pobjednica nekog Grand Slam turnira i sruši rekord svoje sestre Serene.

U muškom finalu, koje je na programu u nedjelju, igraju hrvatski tenisač Marin Čilić i Švicarac Roger Federer.

Do Wimbeldona je još dva mjeseca, a danas su se organizatori u All-England Clubu pohvalili povećanjem nagradnog fonda. Novac nije ključni mamac za najpoznatiji turnir svijeta na travnatoj podlozi, no u Velikoj Britaniji i tom sportu definitivno je stvar prestiža.