Liga Evrope: Željezničaru pobjeda, Sarajevu poraz na startu sezone

Pažnju regije privukao je regionalni derbi koji su u Sarajevu igrali Željezničar i Zeta iz Golubovaca (Fena)
Pažnju regije privukao je regionalni derbi koji su u Sarajevu igrali Željezničar i Zeta iz Golubovaca (Fena)

Nogometaši Sarajeva poraženi su večeras u Kišinjevu od moldavske Zarije rezultatom 2:1, u prvoj utakmici prvog pretkola Lige Europe.

Domaći su poveli već u 5. minuti golom Sergija Zaginailova, a prednost Zarije u 33. minuti udvostručio je Ruben Gomez koji je postigao pogodak s polovice igrališta.

Marko Mihojević je u 74. minuti postigao pogodak za Sarajevo čime je svoju ekipu vratio u igru za plasman u drugo pretkolo.

Večeras su se igrali i drugi mečevi prvog pretkola Lige Europe, kojima je počela nova sezona najmasovnijeg europskog klupskog natjecanja.

Pažnju regije privukao je regionalni derbi koji su u Sarajevu igrali Željezničar i crnogorska Zeta iz Golubovaca.

Slavili su domaći rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Ivan Lendrić. Treći predstavnik Bosne i Hercegovine, ekipa Širokog Brijega dočekala je Ordabasy iz Kazahstana i pobijedila 2:0.

Porazi Sutjeske i Olimpije

Još jedan predstavnik Crne Gore večeras je gostovao – Sutjeska je u Sofiji poražena od Levskog 1:3. Podgorička Mladost je na svom terenu rezultatom 1:0 pobijedila armenski Ganzasar.

Slovenski klubovi Gorica i ljubljanska Olimpija gostovali su u Armeniji (Širak) i Finskoj (VPS), a treći predstavnik ove države Domžale dočekao je estonsku Floru. Gorica je slavila 2:0, Olimpija izgubila minimalnim rezultatom 0:1, a Domžale pobijedilo 2:0.

Sva tri predstavnika Srbije novu evropsku sezonu počeli su na svojim stadionima. Vojvodina je bila domaćin Ruzomberoku (Slovačka) i pobijedila 2:1, Crvena zvezda je pobijedila Florianu (Malta) rezultatom 3:0, a Mladost iz Lučana poražena je od Intera iz azerbejdžanske prijestolnice Bakua – 0:3.

Makedonska Shkendija dočekala je moldavsku Daciju iz Kišinjeva i slavila 3:0, Rabotnički je otputovao u San Marino (Tre Penne) i pobijedio 1:0, a Pelister je u Poljskoj poražen od Lecha u Poznanu s visokih 0:4.

Jedini predstavnik Hrvatske u ovom dijelu takmičenja, Osijek gostovao je u Andori kod tima UE Santa Coloma i slavio 2:0. Splitski Hajduk je direktno plasiran u drugo pretkolo Lige Evrope.

Kosovska Priština poražena je u Švedskoj protiv Norrkopinga s visokih 0:5.

Večerašnje utakmice regionalnih timova:

Širak (Armenija) – Gorica (Slovenija) 0:2

Shkendija (Makedonija) – Dacia Kišinjev (Moldavija) 3:0

VPS (Finska) – Olimpija Ljubljana (Slovenija) 1:0

Levski (Bugarska) – Sutjeska (Crna Gora) 3:1

UE Santa Coloma (Andora) – Osijek (Hrvatska) 0:2

Zaria Balti (Moldavija) – Sarajevo (BiH) 2:1

Norrkoping (Švedska) – Priština (Kosovo) 5:0

Vojvodina (Srbija) – Ruzomberok (Slovačka) 2:1

Crvena zvezda (Srbija) – Floriana (Malta) 3:0

Domžale (Slovenija) – Flora (Estonija) 2:0

Mladost Lučani (Srbija) – Inter Baku (Azerbejdžan) 0:3

Mladost Podgorica (Crna Gora) – Ganzasar (Armenija) 1:0

Široki Brijeg (BiH) – Ordabasy (Kazahstan) 2:0

Tre Penne (San Marino) – Rabotnički (Makedonija) 0:1

Lech (Poljska) – Pelister (Makedonija) 4:0

Željezničar (BiH) – Zeta (Crna Gora) 1:0

Izvor: Al Jazeera i agencije


Povezane

Više iz rubrike SPORT
POPULARNO