Kvalifikacije za SP: Het-trik Jovetića za pobjedu Crne Gore

Regionalne nogometne selekcije imale su uspješan dan na kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Pobjede su ostvarile i Slovenija i Crna Gora.

Crna Gora se u Podgorici revanširala Armeniji za prošlogodišnji poraz, rezultatom 4:1.

Jedan gol postigao je  Bećiraj, a het-trik je upisao kapiten, Stevan Jovetić.

Crnogorski nogometaši započeli su utakmicu golom. Stevan Jovetić dodao je loptu Vladimiru Jovoviću koji je pronašao Fatosa Bećiraja i armenska mreža se zatresla u 85. sekundi.

U 28. minuti, Jovetić je s ivice kaznenog prostora pogodio donji lijevi ugao gola, a u 54. minuti, dao je treći gol za „Sokolove“.

Uz asistenciju Bećiraja, koji je centrirao, Jovetić je postigao het-trik polumakazicama u 82. minuti.

Korjan je postigao jedini gol za Armeniju u 89. minuti.

Slovenija nadigrala Maltu

Crna Gora nakon šest odigranih kola zauzima drugo mjesto na tabeli Grupe E iza Poljske.

Na stadionu Stožice u Ljubljani, Slovenija je do treće pobjede u kvalifikacijama došla protiv Malte rezultatom 2:0.

Golove su postigli Iličić u 45. i Novaković u 84. minuti.

Slovenija se nalazi na drugoj poziciji u grupi F iza Engleske.