Liga Evrope: Manchester United slavio u Vigu

Unitedu je bio dovoljan jedan gol za pobjedu u Vigu (Reuters)

Minimalnom pobjedom nad Celtom na gostovanju u Vigu Manchester United već se nakon prvog polufinalnog ogleda približio finalu Lige Europe.

Momčad iz Engleske slavila je 1:0, a jedini pogodak postigao je Marcus Rashford, koji je svladao golmana odlično izvedenim slobodnim udarcem s 20-ak metara.

Večer prije odigrana je i prva polufinalna utakmica između Ajaxa i Lyona. Slavili su Nizozemci rezultatom 4:1 i time jednom nogom kročili u finale.

Do 49. minute momčad iz Amsterdama imala je uvjerljivih 3:0, a golove su postigli Traoré, Dolberg i Younes.

Nadu je Francuzima u 66. minuti donio Valbuena, ali je Traoré svojim drugim golom pet minuta kasnije postavio konačan rezultat susreta.

Uzvratni susreti igraju se idućeg tjedna, a finale je na programu 24. svibnja na Friends Areni u švedskoj Solni.