Liga prvaka: Juventus korak do finala

Oba gola za Juventus dao je Higuain - oba puta na asistenciju Danija Alvesa (Reuters)

Nakon pobjede u Monte Carlu torinski Juventus na pragu je finala nogometne Lige prvaka.

Talijanski klub slavio je 2:0 golovima Higuaina i praktično je napravio pola posla već u prvoj polufinalnoj utakmici. Za oba gola asistirao je Dani Alves.

Prethodno je na sličan način veliki posao u drugom polufinalnom dvoboju napravio i madridski Real, koji je pobijedio Atletico Madrid rezultatom 3:0. Sva tri gola postigao je Cristiano Ronaldo.

Uzvratni susreti na programu su idućeg utorka i srijede, a finale se igra 3. lipnja u Cardiffu.

I Ajax uvjerljiv

Ranije je odigrana i prva polufinalna utakmica Lige Europe, u kojoj je nizozemski Ajax pobijedio francuski Olympique Lyonnais rezultatom 4:1 i time jednom nogom kročio u finale tog natjecanja.

Do 49. minute momčad iz Amsterdama imala je uvjerljivih 3:0, a golove su postigli Traoré, Dolberg i Younes.

Nadu je Francuzima u 66. minuti donio Valbuena, ali je Traoré svojim drugim golom pet minuta kasnije postavio konačan rezultat susreta.

Stadion na kojem je odigran susret nedavno je ponio ime po legendi nizozemskog nogometa Johanu Cruijffu, pa su igrači Ajaxa na najbolji mogući način odali počast preminulom nogometašu.

Celta dočekuje United

Susret je igran izvan standardnog termina za drugo po kvaliteti europsko nogometno natjecanje jer Nizozemci u četvrtak obilježavaju sjećanje na žrtve Drugog svjetskog rata.

U drugoj polufinalnoj utakmici, koja će biti odigrana u četvrtak uvečer, Celta će u Vigu dočekati Manchester United.

Uzvratni susreti igraju se idućeg tjedna, a finale je na programu 24. svibnja na Friends Areni u švedskoj Solni.

Manchester, Rim i Monchengladbach u fokusu su večeras, kada je riječ o revanš utakmicama osmine finala Evropske lige. Roma će protiv Lyona pokušati da ponovi ono što je u srijedu naveče uspio Monaco protiv Cityja – da nadoknadi dva gola minusa. U Manchesteru gostuje Rostov, koji će pokušati da priredi senzaciju.