Evropska liga: Lyon savladao Romu 4:2

Mönchengladbach je u 15. minuti poveo preko Hofmanna, a Burgstaller je izjednačio u 25. minuti (EPA)

U prvim utakmicama osmine finala Evropske lige Lyon je na svom terenu savladao Romu sa 4:2, dok je Schalke sa Borussiom Mönchengladbach odigrao neriješeno 1:1.

Golove za Romu postigli su Salah u 20. i Fazio u 33. minuti, dok su za Lyon pogađali Diakhaby u 8, Tolisso u 47, Fekir u 74. i Lacazette u 90. minuti.

Mönchengladbach je u 15. minuti poveo preko Hofmanna, a Burgstaller je izjednačio u 25. minuti.

Manchester United je na gostovanju kod Rostova odigrao 1:1, dok je Ajax poražen u Danskoj od Kopenhagena 1:2.

Pobjeda Kopenhagena

United je poveo u 35. minuti golom Henrika Mhitarjana, kome je asistirao Zlatan Ibrahimović.

Domaćin je uspio izjednačiti u 53. minuti, a pogodak je postigao Aleksandar Buharov.

Kopenhagen je na stadionu Parken poveo u 28. sekundi utakmice golom Rasmusa Falka Jensena.

Ajax je izjednačio u 32. minuti preko Kaspera Dolberga, a pobjedu Kopenhagenu donio je Andreas Cornelius u 59. minuti.

Anderlecht je u Nikoziji pobijedio APOEL 1:0, a pogodak odluke postigao je Nicolae Stanciu u 29. minuti.