US Open: Čilić i Đoković u trećem kolu

Marina Čilića u borbi za proboj u osminu finala čeka Amerikanac Jack Sock (Reuters)

U svom osmom nastupu na US Openu, najbolji hrvatski teniser Marin Čilić po sedmi je put stigao najmanje do trećeg kola, zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi u srijedu nad Ukrajincem Sergijem Stahovskijem 6:1, 6:2, 6:3 za 99 minuta.

Bio je to peti duel Čilića i Ukrajinca te peta Marinova pobjeda.

Čilića u borbi za proboj u osminu finala čeka “veliki dužnik”, Amerikanac Jack Sock, koji ga je nedavno pobijedio u Davis Cupu u Portlandu, nakon što je Marin imao prednost od dva seta.

U nastavku je i najbolji teniser svijeta Novak Ðoković, koji je u treće kolo prošao bez borbe, pošto se Čeh Jirži Veseli povukao sa turnira zbog povrede.

Ðoković se u narednoj rundi sastaje sa boljim iz duela Guido Pella (Argentina) – Mihail Južnji (Rusija).

Poraz Lučić-Baroni

Hrvatska teniserka Mirjana Lučić-Baroni zaustavljena je u drugom kolu US Opena nakon 92 minute borbe s drugom teniserkom svijeta Njemicom Angelique Kerber, koja je pobjedom 6:2, 7:6 izborila mjesto u trećem kolu posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni.

Najbolja hrvatska teniserka vratila se s ruba uvjerljivog poraza i imala priliku izboriti treći set u dvoboju s aktuelnom pobjednicom Australian Opena i srebrnom olimpijkom iz Rio de Janeira.

Kerber je vodila 6:2, 4:1 i imala dva breaka prednosti u drugom setu, no Lučić-Baroni je uspjela nanizati četiri gema i kod vodstva 5:4 izboriti se za prvu set-loptu.

Ipak, Njemica je u tie-breaku bila bolja i šrošla u treće kolo.

Uspješan je bio i povratnik tenisu Janko Tipsarević. Prvo kolo US Opena bez većih poteškoća preskočili su bivši osvajači turnira u New Yorku Juan Martin Del Potro i Andy Murray.

Published On 31 Aug 2016

Četiri seta, sat i 57 minuta igre, trebali su Novaku Đokoviću da preskoči prvu prepreku u Njujorku – neugodnog Poljaka Jerzyja Janowicza. Već u prvom setu Novak se našao u problemu. Nakon petog gema, i spašene dvije brejk lopte, zatražio je medicinski time out od tri minute. Bol u nadlaktici ipak nije bila tako strašna, […]