Liga Evrope: Hajduk uvjerljiv u Ukrajini

Hajduk je sva tri gola postigao u drugom poluvremenu (Reuters)

Nogometaši Hajduka iz Splita napravili su u četvrtak navečer veliki posao u prvom meču trećeg pretkola Lige Evrope, pobijedivši na gostovanju ukrajinsku Oleksandriju sa 3:0.

U prvih 45 minuta mreže su mirovale, da bi potom Ćosić (53. minuta), Erceg (82) i Ohandza (90) savladali domaćeg golmana Levanidova.

U drugom hrvatsko-ukrajinskom okršaju, koji je odigran u Zagrebu između domaće Lokomotive i Vorskle, nije bilo pogodaka. Istim rezultatom (0:0) okončano je i gostovanje Rijeke kod turskog Basaksehira.

Večeras je pobjedu upisala i makedonska Shkendija koja je sa 2:0 na svom terenu savladala češku Mladu Boleslav.

Strijelci za makedonskog predstavnika bili su Junior u 69. i Hasani u 75. minuti.

Predstavnik Srbije, Vojvodina je u Novom Sadu ugostila Dinamo iz bjeloruskog Minska, a rezultat na kraju meča je glasio 1:1.

Novosađani su poveli u 29. minuti preko Babića, dok je konačnih 1:1 postavio Bikov u 83. minuti.

Domžale, predstavnik Slovenije, na svom terenu nadigrao je engleski West Ham sa 2:1. Golove za domaće postigao je Crnić u 11. minuti iz penala, te u 49., dok je strijelac za goste bio Noble u 18. minuti, također iz penala.