Crvena zvezda prošla, Zrinjski i Mladost ispali

Tri nogometna prvaka sa zapadnog Balkana u večeras su odigrali revanš susrete drugog pretkola Lige evropskih prvaka, i od tri kluba iz regije u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona prošla je samo beogradska Crvena zvezda.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu pobijedili maltešku Valettu sa 2:1.
Šampion Srbije morat će mnogo toga promijeniti ukoliko želi da bude ravnopravan rival bogatom Ludogoretsu, a prvi meč je već narednog utorka ili srijede u Razgradu.
U uzvratnom meču drugog pretkola Lige prvaka poljska Legia je savladala Zrinjski rezultatom 2:0 te s ukupnih 3:1 prošla dalje.
Legia je došla u vodstvo u 28. minuti golom iz penala nakon igranja rukom u kaznenom prostoru jednog igrača Zrinjskog. Pogodak za poljsku ekipu je postigao Nemanja Nikolić.
Isti fudbaler je u 62. minuti nakon brzog kontranapada drugi put zatresao mrežu bh. predstavnika.
Legia je sa ukupnih 3:1 iz dva meča prošla u treće pretkolo, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Olimpija – Trenčin, koji se igra sutra.
Fudbaleri podgoričke Mladosti poraženi su u Podgorici od Ludogoretsa 3:0, u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Ludogorets je u oba susreta pokazao kvalitet više u odnosu na šampiona Crne Gore i zasluženo odlazi u 3. kolo kvalifikacija, gdje će igrati protiv Crvene Zvezde.
Današnje utakmice:
Alashkert (Armenija) – Dinamo Tbilisi (Gruzija), 1:1
Liepaja (Latvija) – Salzburg (Austrija), 0:2
APOEL (Kipar) – TNS (Vels), 3:0
Sherrif Tiraspol (Moldavija) – Hapoel Beer Sheva (Izrael), 0:0
SJK (Finska) – BATE (Bjelorusija), 2:2
Copenhagen (Danska) – Crusaders (Sjeverna Irska), 6:0
Crvena zvezda (Srbija) – Valletta (Malta), 2:1
Legia (Poljska) – Zrinjski (Bosna i Hercegovina), 2:0
Mladost Podgorica (Crna Gora) – Ludogorets (Bugarska), 0:3
Izvor: Al Jazeera i agencije