Prognoze: EURO Francuzima, Hrvati do osmine finala

Prema ovoj simulaciji, 'Vatreni' bi u osmini finala igrali protiv Belgije i ispali (EPA)

Poznata američka kompanija za obradu sportskih podataka Gracenote simulirala je rezultate nadolazećeg Evropskog nogometnog prvenstva, prema kojima bi hrvatska reprezentacija ispala u osmini finala od Belgije, a naslov prvaka Evrope osvojila bi domaćin Francuska.

Gracenote, koja je prošle godine kupila agenciju Infostradu, izabranicima selektora “Vatrenih” Ante Čačića daje 68 posto izgleda za prolaz iz grupne faze, dok aktuelni evropski prvak Španija ima 90 posto izgleda za plasman u osminu finala.

Analitičari Gracenotea prolaz u osminu finala predvidjeli su i Francuskoj, Rumuniji, Engleskoj, Rusiji, Poljskoj, Irskoj, Turskoj, Portugalu, Italiji, Njemačkoj, Švicarskoj, Belgiji, Ukrajini i Austriji.

Prema ovoj simulaciji, Hrvati bi u osmini finala igrali protiv Belgije i ispali, da bi potom Belgija u četvrtfinalu ispala od Njemačke.

Polufinalni parovi prema simulaciji Gracenotea bili bi Njemačka – Francuska te Engleska – Španija.

U finale ulaze Francuska i Španija, a naslov prvaka osvajaju Francuzi.

Simulacija Gracenotea:

Parovi osmine finala: Rumunija – Poljska, Španija – Irska, Engleska – Turska, Portugal – Italija, Njemačka – Slovačka, Belgija – Hrvatska, Francuska – Ukrajina, Rusija – Austrija;

Parovi četvrtfinala: Poljska – Španija, Engleska – Portugal, Njemačka – Belgija, Francuska – Rusija;

Parovi polufinala: Španija – Engleska, Njemačka – Francuska;

Finale: Španija – Francuska;

Prvak: Francuska.

Izvor: Agencije


Reklama