Liga prvaka: Benfica i PSG u četvrtfinalu

Zlatan Ibrahimović postiže drugi gol za PSG: Švedski reprezentativac upisao i asistenciju (Reuters)

Nogometaši portugalske Benfice i francuskog Paris Saint-Germaina plasirali su se u četvrtfinale ove sezone Lige evropskih prvaka, nakon što je to u utorak za rukom pošlo Realu iz Madrida i Wolfsburgu.

Parižani su sa 2:1 (1:1) kao gosti savladali engleski Chelsea, identičnim rezultatom sa kojim su slavili u prvom ogledu na svome Parku prinčeva.

Portugalci su u srijedu navečer slavili sa 2:1 (0:0) na gostovanju kod ruskog Zenita u Sankt Peterburgu, a u prvoj utakmici ova dva tima Benfica je slavila u Lisabonu sa 1:0.

Ibrahimović gol i asistencija

Prvo ime meča na Stamford Bridgeu bio je švedski internacionalac Zlatan Ibrahimović, koji je upisao gol i asistenciju.

Prvo je asistirao Adrienu Rabiotu u 16. minuti.

Ibrahimović je prošao po desnoj strani, uputio loptu na peterac domaćina, gdje je najprisebniji bio Rabiot i proslijedio ju je u mrežu domaćina.

Jedanaest minuta kasnije engleski predstavnik je poravnao pogotkom Diaga Coste, kojem je asistirao Willian.

Sve nedoumice oko putnika u četvrtfinale iz francusko-engleskog duela riješio je Ibrahimović pogotkom u 67. minuti, dok je asistencija djelo Angela Di Marije.

Nešto ranije u Rusiji, Zenit je u 69. minuti anulirao prednost portugalskog predstavnika u elitnom nogometnom takmičenju golom Hulka, kojem je asistirao Jurij Žirkov.

Preokret u finišu

No, preokret se desio u posljednjih desetak minuta utakmice na stadionu Petrovski u Sankt Peterburgu.

Prvo je Gaitan savladao domaćeg golmana u 85. minuti, da bi u šestoj minuti sudijske nadoknade Benficin put među osam najboljih potvrdio Talisca, samo četiri minute nakon što je ušao u igru.

Naredne sedmice svoje revanš susrete osmine finala igraju Atletico Madrid – PSV (0:0), te Manchester City – Dinamo Kijev (3:1) u utorak, a u srijedu igraju: Barcelona – Arsenal (2:0) i Bayern – Juventus (2:2).