Zvezda u derbiju nastavila pobjednički niz

Izabranici Miodraga Božovića stavili su “šlag na tortu” ove sezone poslije trijumfa i u drugom derbiju i ujedno zabilježili 21. pobjedu zaredom u domaćem šampionatu. Junak meča, kao i na Marakani, bio je Vieira, koji je pored gola zadavao mnogo problema odbrani Partizana.

Partizan je bolje otvorio duel, očigledno veoma motivisan da savlada vječitog rivala i tako, bar donekle, spasi sezonu. Domaći igrači bili su agresivniji, a sudija Glođević propustio je da dosudi prvi penal za Partizan u derbijima poslije 21. godine, jer je Marko Petković u svom šesnaestercu srušio Nemanju Mihajlovića.

Nije mnogo prošlo, a Partizan je poveo sa 1:0. Saša Ilić uputio je lucidan pas za Mihajlovića, koji je centrirao, a debitant Cedric Gogua glavom donio vodstvo.

Gol minusa nije sputao lidera Superlige, pošto je ubrzo izjednačio lijepim pogotkom Luisa Ibaneza iz slobodnog udarca.

Preokretom do pobjede

Već u sljedećem napadu crno-bijeli su mogli opet do vodstva, Alen Stevanović je propustio zicer, za šta je odmah uslijedila kazna. Mat u tri poteza Crvene zvezde, Marko Grujić i Slavoljub Srnić su odlično kombinovali, dok se Vieira poklonio glavom za preokret.

Drugi dio igre otvoren je poništenim golom Mihajlovića zbog ofsajda, dok je Srnić u 50. minuti mogao Zvezdi da trasira put ka trijumfu, ali je golman Šaranov odbranio njegov šut u situaciji “jedan na jedan”.

Trener Partizana Ivan Tomić odlučio je da umjesto neprimjetnog Valerija Bojinova uvede Dušana Vlahovića i tako ga učini najmlađim akterom vječitog derbija ikada (16 godina, 29 dana). Prethodni rekord držao je bivši napadač Zvezde Luka Jović.

Vodila se žestoka borba na sredini terena, sve do dvadeset minuta prije kraja kada je Luković oborio Darka Brašanca, u naletu ka golu, i zaradio isključenje. Partizan je od tada pokušavao da iskoristi brojčanu prednost, ali se sve do posljednjeg minuta čekao ozbiljnu šansu.