Cavaliersi i Spursi uvjerljivi na startu NBA lige

LeBron James je tokom 32 minute ostvario 'triple-double' (19 poena, 14 asistencija i 11 skokova) (Reuters)

Cleveland Cavaliersi počeli su novu sezonu, u kojoj brane titulu NBA prvaka, uvjerljivom pobjedom nad New York Knicksima. Slavili su rezultatom 117:88.

Prije utakmice NBA prvacima podijeljeno je pobjedničko prstenje za uspjeh u prošloj sezoni.

Gosti su se držali do kraja prvog poluvremena i imali samo tri poena zaostatka, da bi u nastavku Cleveland nezaustavljivo povećavao prednost.

Na kraju je bilo 29 poena prednosti, uz odličan učinak LeBrona Jamesa, koji je tokom 32 minute ostvario triple-double (19 poena, 14 asistencija i 11 skokova).

Za Cleveland su zaigrali svi igrači koji su prijavljeni i svi su, osim Tristana Thompsona, postigli poene.

Za Knickse su dobro odigrali Carmelo Anthony s 19, Derrick Rose sa 17 te Kristaps Porzingis sa 16 poena.

Spursi deklasirali Warriorse

Istom razlikom (29 poena) San Antonio Spursi su deklasirali Golden State Warriorse, prošlogodišnje finaliste i rekordere po broju pobjeda u regularnom dijelu sezone.

U pobjedi 129:100 odličnu igru prikazali su Kawhi Leonard (35 poena) i LaMarcus Aldridge (26 poena).

Na drugoj strani, najbolji u redovima poražene ekipe bio je Kevin Durant (27 poena), dok je Stephen Curry imao poen manje.

Pobjeda Spursa niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, dobili su sve četiri četvrtine, a konačni rezultat bio je i najveća prednost domaćih.

U trećoj utakmici prvog dana nove sezone Portland je bio bolji od Utaha (113:104).