Federer i Đoković u osmini finala Australian Opena

Švicarski tenisač Roger Federer svladao je Bugarina Grigora Dimitrova rezultatom 3:1 u setovima (6:4, 3:6, 6:1, 6:4) u trećem kolu Australian Opena.

Tim je trijumfom došao do 300. pobjede na Grand Slam turnirima.

Daleko iza njega su Andre Agassi s 224 i Ivan Lendl s 222 pobjede.

Federera, koji u riznici ima 17 Grand Slam naslova, u sljedećem kolu čeka 15. nositelj, Belgijanac David Goffin.

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković još nije izgubio set u Melbourneu.

Đoković imao 37 neprisiljenih grešaka

U petak mu je trebalo dva sata i 22 minute da bi pobijedio Talijana Andreasa Seppija bez izgubljenog seta – 6:1, 7:5, 7:6 (6).

Đoković je imao čak 37 neprisiljenih grešaka, a u tiebreaku trećeg seta spasio je dvije set lopte.

U sljedećem kolu čeka ga Francuz Gilles Simon, protiv kojeg vodi 9:1 u pobjedama.

Ðokoviću je to 210. pobjeda i sigurno je da će do kraja karijere, u najgorem slučaju, doći do druge pozicije.

U ženskoj konkurenciji rekorderka je Martina Navratilova s 306 pobjeda.

Čilić ispao

Marin Čilić, posljednji hrvatski predstavnik u pojedinačnoj konkurenciji Australian Opena, prvog teniskog Grand Slam turnira sezone, u petak je poražen u trećem kolu od Španjolca Roberta Bautiste Aguta rezultatom 4:6, 6:7 (5), 5:7 nakon dva sata i 33 minute igre.

Čilić je slavio u dosadašnja dva susreta protiv Bautiste Aguta, ali ovaj put Španjolac mu je “uzeo mjeru”.

Najlošiji tenis Čilić je pružio u prvom setu, u kojem je imao 13 neprisiljenih pogrešaka više od protivnika, te je bio bez prilike za “break”. Bautista Agut svoju je priliku iskoristio kod vodstva 4-3 i na svoj servis je zaključio prvi set.

U drugom setu mnogo bolja igra Čilića, no treći set donekle je sličio prvom i Čilić opet nije imao priliku za “break”. Čilić je uspio spasiti jednu meč loptu, ali drugu nije i to je bio kraj nastupa za najboljeg hrvatskog tenisača.