Srbija savladala Armeniju 2:0

Ljajić duplirao vodstvo Srbije (Jaroslav Pap / Tanjug)

Nogometaši Srbije savladali su reprezentaciju Armenije u dvoboju šestog kola grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

‘Orlovi’ su poveli autogolom Levona Hayrapetyana u 22. minuti, da bi u 53. minuti vodstvo povećao Adem Ljajić.

Utakmica je odigrana na novosadskom stadionu “Karađorđe” pred praznim tribinama.

Poslije skandala sa dronom protiv Albanije u Beogradu, kazne UEFA i oduzimanja bodova, “orlovi” imaju minus i više nemaju ni nadu da mogu da se domognu šampionata u Francuskoj. Reprezentacija Srbije je ujedno kažnjena i igranjem dvije utakmice pred praznim tribinama.

U drugom meču grupe I, Danska i Albanija su u Kopenhagenu igrale bez golova, što Albaniju ostavlja u trci za direktan plasman na Evropsko prvenstvo.

Poraz Grčke i Škotske

U grupi F reprezentacija Sjeverne Irske savladala je Farske otoke rezultatom 3:1. Grčka je izgubila od Finske 1:0, a Mađarska i Rumunija su u Budimpešti igrali neriješeno bez golova.

U dvoboju sedmog kola grupe D nogometna reprezentacija Gruzije svladala je Škotsku 1:0 (1:0).

Pobjednički pogodak za Gruzijce u 38. minuti postigao je Valeri Kazaišvili, a Škoti u 90 minuta nisu uspjeli uputiti nijedan udarac u okvir gruzijskog gola.

Pobjedom u Tbilisiju Gruzija nije ostvarila nikakav napredak na tabeli grupe D, jer je sa šest bodova ostala na petom mjestu. Vodeća je Poljska s 14 bodova, ispred Njemačke s 13 i Škotske koja je ostala na 11. Irska je četvrta s devet bodova, a posljednji Gibraltar koji nema nijedan bod.

U ostalim večerašnjim utakmicama 7. kola u grupi D Njemačka je savladala Poljsku rezultatom 3:1, dok je Gibraltar izgubio od Irske 4:0 na domaćem terenu.

Devet utakmica kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo naredne godine u Francuskoj, igra se večeras. Od 20 sati i 45 minuta u Briselu, kod drugoplasirane reprezentacije sa FIFA-ine liste gostuje Bosna i Hercegovina.

Nogometnu reprezentaciju BiH porazila je Belgija, pa su šanse za direktan plasman bh. tima na Evropsko prvenstvo svedene na minimum.Emir Delić iz Bruxellesa objašnjava na koji način BiH ipak može do Francuske.