BiH izgubila od Belgije 3:1

Bosna i Hercegovina u Briselu je u utakmici kvalifikacija za Evropsko nogometno prvenstvo 2016. u Francuskoj izgubila od Belgije 3:1.

Edin Džeko je u 15. minuti pogodio za vodstvo BiH, a u 23. minuti Maoruane Fellaini donosi izjednačenje selekciji Belgije.

U 44. minuti novi igrač Manchester Cityja Kevin De Bruyne pogađa za vodstvo Belgije,a u 78. minuti Eden Hazard, koji je i izborio penal, donosi Belgiji prednost od 3:1.

Utakmica se igrala na stadionu King Baudouin u Briselu.

Vels je pobijedio Kipar sa rezultatom 1:0, a Izrael je savladao Andoru sa 4:0.

Sada u kvalifikacionoj grupi B vodi Vels sa 15 bodova, dok je Belgije nakon ove pobjede druga sa 14 bodova. Izrael je treći sa 12 bodova. Reprezentacija Bosne i Hercegovine je na pretposljednjem mjestu na tabeli ispred Andore koja je zadnja u toj grupi.

U nedelju će BiH u 20:45 odmjeriti snage sa Andorom u Zenici.

[Emir Delić/Al Jazeera]

Hrvatska nogometna reprezentacija je prethodno remizirala u Bakuu sa ekipom Azerbejdžana. Taj meč je odigran bez golova, 0:0.

Hrvatska je ovim remijem propustila veliku priliku posve se približiti plasmanu na Evropsko prvenstvo.

U grupi H, u kojoj je i Hrvatska, večeras su također igrale reprezentacije Italije i Malte, te Bugarske i Norveške. Italija je savladala Maltu rezultatom 1:0, Norveška je u gostima savladala Bugarsko 1:0.

Hrvatska u nedelju u 18:00 igra sa Norveškom.

Sutra će od regionalnih reprezentacija na teren Srbija, koja će odmjeriti snage sa Armenijom, dok u subotu igraju Crna Gora i Makedonija sa Lihtenštajnom i Luksemburgom.

Fudbalska reprezentacija BiH počela je pripreme za jednu od najvažnijih utakmica u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo 2016. godine. Selektor Mehmed Baždarević objavio je novi spisak na kojem su i četiri nova reprezentativca.