EuroBasket: Hrvatska poražena u osmini finala

U poraženom timu najefikasniji je bio Bojan Bogdanović sa 12, a pratili su ga Roko Leni Ukić i Mario Hezonja sa po 10 poena (EPA)

Hrvatski košarkaši završili su svoj nastup na Evropskom prvenstvu (EP) nakon što su u nedjelju u osmini finala u Lilleu izgubili od Češke sa 59-80 (13-20, 18-28, 12-17, 16-15).

Hrvati su u prvoj četvtrtini imali šest izgubljenih lopti, nakon kojih su primili 10 poena,  pa su Česi dobili prvu dionicu sa sedam poena viška (20-13).

U drugoj četvrtini nastavile su se muke Hrvata, u odbrani su igrali premekano, a u napadu bez ideje.

Otvorene šuteve najbolje je koristio David Jelinek koji nam je ubacio 11 poena u drugoj četvrtini. Na poluvrijeme je Hrvatska otišla sa 17 koševa minusa (31-48), piše Hina.

Kako je Češka igrala u ovom duelu, najbolje ilustruje činjenica da su u jednom trenutku imali i plus 30 poena.

Hrvati su u jednom trenutku smanjili rezultat na 13 poena razlike, ali nisu imali snage za preokret.

Najefikasniji u Češkoj bio je Jan Vesely sa 20 poena i 13 skokova,  David Jelinek je dodao 13, a Blake Schilb 12 poena.

U poraženom timu najefikasniji je bio Bojan Bogdanović sa 12, a pratili su ga Roko Leni Ukić i Mario Hezonja sa po 10 poena.

Naredni protivnik reprezentacije Češke bit će bolji iz duela Srbija-Finska, koji je na programu danas 14:30 sati.