Vaterpolisti Srbije svjetski prvaci

Srbija je u nedavnom finalu Svjetske lige u vaterpolu bila bolja od Hrvatske (EPA)

Vaterpolo reprezentacije Srbije postala je novi prvak svijeta, nakon što je u finalu Svjetskog prvenstva, odigranom u ruskom Kazanju deklasirala Hrvatsku rezultatom 11:4 (2:2, 3:0, 2:2, 4:0).

Ekipa Dejana Savića večeras je u potpunosti nadigrala olimpijskog prvaka, koji je vrlo kratko pružao jak otpor.

Najefikasniji je bio Andrija Prlainović sa tri gola, dva je dao Miloš Ćuk, dok je za reprezentaciju Hrvatske dva pogotka dao Sandro Sukno.

Srpskim vaterpolistima to je drugi put da su se domogli najvišeg mjesta na pobjedničkom postolju.

Hrvatska ide na OI

Hrvatskoj za utjehu ostaje činjenica da su plasmanom u finale osigurali nastup na Olimpijskim igrama iduće godine u Rio de Janeiru.

Srbija je prvi put postala prvak svijeta prije šest godina u Rimu, a Hrvatska je do prve i jedine titule prvaka svijeta u vaterpolu stigla dvije godine ranije u Melbourneu.

Vaterpolisti Srbije mogu se pohvaliti još jednom šampionskom titulom, osvojenom 2005. godine u Montrealu, no do nje su došli u reprezentaciji koju su činili srpski i crnogorski reprezentativci.

Prethodno su, za vrijeme bivše zajedničke države, reprezentativci Jugoslavije osvojili dvije titule svjetskih prvaka.

Treće mjesto i put u Rio osvojila je reprezentacija Grčke, koja je nakon kaznenih udaraca pobijedila Italiju 11:9.

Crna Gora je završila na petom mjestu, Mađarska je šesta, SAD sedmi, a osma pozicija pripala je Australiji.