LE: Partizan s Athleticom, AZ-om i Augsburgom

'Crno-beli' su sezonu počeli u kvalifikacijama za Ligu prvaka, ali ih je u doigravanju eliminirao bjeloruski BATE Borisov (Getty Images)
'Crno-beli' su sezonu počeli u kvalifikacijama za Ligu prvaka, ali ih je u doigravanju eliminirao bjeloruski BATE Borisov (Getty Images)

Nogometaši beogradskog Partizana igrat će u grupi L Lige Evrope, zajedno s Athletic Bilbaom (Španija), AZ Alkmaarom (Holandija) i Augsburgom (Njemačka), odlučeno je u petak žrijebom u Monte Karlu.

Klub iz glavnog grada Srbije će drugu godinu zaredom, a sedmi put ukupno nastupati u Ligi Evrope, najmasovnijem takmičenju “Starog kontinenta”.

“Crno-beli” su sezonu počeli u kvalifikacijama za Ligu evropskih prvaka, ali ih je u doigravanju eliminirao bjeloruski BATE Borisov.

Takmičenje u Ligi Evrope počet će 17. septembra, a finale je zakazano za 18. maj na stadionu Sent Jakob park u Bazelu.

GRUPA A: Ajax Amsterdam (Holandija), Celtic (Škotska), Fenerbahce Istanbul (Turska), Molde (Norveška)

GRUPA B: Rubin Kazan (Rusija), Liverpool (Engleska), Bordeaux (Francuska), Sion (Švicarska)

GRUPA C: Borussia Dortmund (Njemačka), PAOK Solun (Grčka), Krasnodar (Rusija), Qabala (Azerbejdžan)

GRUPA D: Napoli (Italija), Club Brugge (Belgija), Legia Varšava (Poljska), Midtjylland (Danska)

GRUPA E: Villarreal (Španija), Viktoria Plzen (Češka), Rapid Beč (Austija), Dinamo Minsk (Bjelorusija)

GRUPA F: Olympique Marseille (Francuska), Braga (Portugal), Slovan Liberec (Češka), Groningen (Holandija)

GRUPA G: Dnipro Dnipropetrovsk (Ukrajina), Lazio Rim (Italija), St Etienne (Francuska), Rosenborg (Norveška)

GRUPA H: Sporting Lisbon (Portugal), Besiktas (Turska), Lokomotiv Moskva (Rusija), Skenderbeu (Albanija)

GRUPA I: Basel (Švicarska), Fiorentina Firenza (Italija), Lech Poznan (Poljska), Belenenses (Portugal)

GRUPA J: Tottenham Hotspur London (Engleska), Anderlecht Brisel (Belgija), Monaco (Francuska), Qarabag (Azerbejdžan)

GRUPA K: Schalke 04 Gelsenkirchen (Njemačka), APOEL Nicosia (Kipar), Sparta Prag (Češka), Asteras (Grčka)

GRUPA L: Athletic Bilbao (Španija), AZ Alkmaar (Holandija), Augsburg (Njemačka), Partizan (Srbija).

Izvor: Agencije


Povezane

Više iz rubrike SPORT
POPULARNO