Nogometašice SAD-a svjetske prvakinje

Amerikanke su se osvetile Japankama za poraz finalu 2011. godine (AP)

Nogometašice Sjedinjenih Američkih Država osvojile su Svjetsko prvenstvo u Kanadi, nakon što su u finalu u Vancouveru svladale Japanke s 5:2.

Amerikanke su pred 53.340 gledatelja furiozno ušle u utakmicu, nakon samo 16 minuta vodile su 4:0, uz hat-trick Carli Lloyd i jednim golom Lauren Holiday.

Na 4:1 smanjila je Yuki Ogimi u 27. minuti, a s tim je rezultatom završeno i prvo poluvrijeme.

Carli Lloyd najbolja igračica prvenstva

U drugom poluvremenu pala su još dva gola, oba su postigle Amerikanke, s time da je Julie Johnston u 52. minuti glavom zabila u vlastitu mrežu, da bi Tobin Heath dvije minute kasnije zabila za konačni rezultat 5:2.

Carli Lloyd proglašena je najboljom igračicom prvenstva, prenosi Hina.

Pobjedom, kojom su osigurale treće svjetsko prvenstvo, Amerikanke su se osvetile Japankama za poraz u finalu u Japanu 2011. godine, kad su ih pobijedile nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.