Williams i Šafarova u finalu Roland Garrosa

Američka teniserka Serena Williams i Čehinja Lucie Šafarova plasirale su se u finale pariškog Roland Garrosa.

Šafarova je u četvrtak u polufinalu Roland Garrosa savladala srbijansku teniserku Anu Ivanović rezultatom 7:5, 7:5.

Meč je trajao sat i 52 minuta, a Ivanović nije uspjela ponoviti uspjeh iz 2008. godine, kada je osvojila Grand Slam u Parizu, prenosi Tanjug.

Problemi za Serenu

Srbijanska teniserka je imala odličnu priliku da se domogne finala, ali je protivnica u završnicama oba seta bila bolja i zasluženo došla do pobjede.

Šafarova će u borbi za titulu igrati protiv Serene Williams, koja je savladala Švicarkinju Timeu Bacsinszky rezultatom 4:6, 6:3, 6:0.

Williams je mučila prehlada, imala je problem u prvom i većem dijelu drugog seta, ali je u nastavku meča zaigrala mnogo bolje i zasluženo došla do trećeg finala u Parizu.

Ona je ovaj turnir osvajala 2002. i 2013. godine.