Evropski kupovi: Sarajevo u Poljskoj, Dinamo u Luksemburgu, Partizan u Gruziji

Prva utakmice igraju se 14. i 15. jula, a revanš slijedi sedam dana kasnije (EPA)
Prva utakmice igraju se 14. i 15. jula, a revanš slijedi sedam dana kasnije (EPA)

Nogometni klubovi iz regije doznali su protivnike u drugom pretkolu Lige prvaka na žrijebu održanom u ponedjeljak u Nyonu.

Hrvatski prvak Dinamo igrat će protiv Fole Esch, prvaka Luksemburga, s kojim je igrao i prije dvije godine i slavio ukupno sa 6:0.

Nogometaši beogradskog Partizana igrat će protiv gruzijske momčadi Dila Gori.

Prvak Srbije će u prvom susretu biti domaćin, a zatim putuje u grad Gori.

Prve utakmice 14. i 15. jula

Sarajevo, prvak Bosne i Hercegovine, u drugom pretkolu igrat će s Lechom iz poljskog Poznana, dok će Makedonski prvak Vardar igrati s kiparskim Apoelom.

Slovenski Maribor Ligu prvaka pokušat će prvo izboriti protiv Astane ih Kazakhstana, dok će Rudar iz Pljevalja (Crna Gora) igrati s Qarabagom iz Azerbajdžana.

Prva utakmice igraju se 14. i 15. srpnja, a revanš slijedi sedam dana kasnije.

Nakon ždrijeba drugog pretkola Lige prvaka, održan je i ždrijeb prvog pretkola Europske lige.

Od hrvatskih klubova, Hajduk putuje u Estoniju kod Kaleva, dok će Lokomotiva u Walesu igrati s Airbus Broughtonom.

Željezničar na Balzan, Crvena zvezda na Kairat

Što se tiče bh. klubova, nogometaši Željezničara iz Sarajeva u prvom kolu kvalifikacija igrat će protiv Balzana s Malte, sarajevski Olimpic će snage odmjeriti sa slovačkim Spartak Trnavom, a mostarski Zrinjski sa Shirakom iz Armenije, javlja Anadolija.

Prve utakmice igrat će se 2. srpnja, kada će Željezničar i Zrinjski biti gosti, dok su uzvrtani susreti sedam dana kasnije, a tada će na put Olimpic.

Nogometaši beogradske Crvene zvezde igrat će u prvom pretkolu ovog natjecanja protiv ekipe Kairat Almati iz Kazahstana, prenosi Tanjug.

Novosadska Vojvodina će snage odmjeriti s MTK-om iz Mađarske, dok će protivnik beogradskog Čukaričkog biti slovenske Domžale.

Zvezda će biti domaćin u prvom meču, dok Vojvodina i Čukarički gostuju.  

LIGA PRVAKA – Prvo pretkolo

Lincoln FC (Gibraltar) – FC Santa Coloma (Andora)

Crusaders FC (Sjeverna Irska) – FC Levadia Tallinn (Estonija)

FC Pyunik (Armenija) – SS Folgore (San Marino)

B36 Torshavn (Farski otoci) – The New Saints FC (Vels)

(Prve utakmice su na programu 30. juna i 1. jula, revanši 7. i 8. jula)

Drugo pretkolo

Hibernians FC (Malta) – Maccabi Tel-Aviv FC (Israel)

APOEL FC (Kipar) – FK Vardar (Makedonija)

Qarabag FK (Azerbejdžan) – FK Rudar Pljevlja (Crna Gora)

FK Sarajevo (BiH) – KKS Lech Poznan (Poljska)

NK Maribor (Slovenija) – FC Astana (Kazahstan)

FC BATE Borisov (Bjelorusija) – Dundalk FC (Irska)

HJK Helsinki (Finska) – FK Ventspils (Latvija)

FC Midtjylland (Danska) – Lincoln/Santa Coloma

Molde FK (Norveška) – Pyunik/Folgore

Malmo FF (Švedska) – FK Žalgiris Vilnius (Litvanija)

Celtic FC (Škotska) – Stjarnan (Island)

FK AS Trenčin (Slovačka) – FC Steaua Bucuresti (Rumunija)

FK Partizan (Srbija) – FC Dila Gori (Gruzija)

PFC Ludogorets Razgrad (Bugarska) – FC Milsami Orhei (Moldavija)

CS Fola Esch (Luksemburg) – GNK Dinamo Zagreb (Hrvatska)

KF Skenderbeu (Albanija) – Crusaders)/Levadia

B36 Torshavn/The New Saints – Videoton FC (Mađarska)

(Prve utakmice na rasporedu 14. i 15. jula, revanši 21. i 22. jula)

EUROPSKA LIGA – Prvo pretkolo

Víkingur Reykjavik (Island) – NK Koper (Slovenija)

Newtown AFC (Vels) – Valletta FC (Malta)

Glenavon FC (Sjeverna Irska) – FC Shakhtyor Soligorsk (Bjelrusija)

NSI Runavík (Farski otoci) – Linfield FC (Sjeverna Irska)

FK Atlantas Klaipeda (Litvanija) – PFC Beroe Stara Zagora (Bugarska)

FK Spartaks Jurmala (Latvija) – FK Budućnost Podgorica (Crna Gora)

FC Progres Niederkorn (Luksemburg) – Shamrock Rovers FC (Irska)

Cork City FC (Irska) – KR Reykjavik (Island)

University College Dublin AFC (Irska) – F91 Dudelange (Luksemburg)

FC Sheriff (Moldavija) – Odds BK (Norveška)

FC Dinamo Tbilisi (Gruzija) – Qabala FK (Azerbejdžan)

FC Differdange 03 (Luksemburg) – Bala Town FC (Vels)

Brondby IF (Danska) – AC Juvenes/Dogana (San Marino)

Debreceni VSC (Mađarska) – FK Sutjeska (Crna Gora)

FK Crvena zvezda (Srbija) – FC Kairat Almaty (Kazahstan)

FC Aktobe (Kazahstan) – Nomme Kalju FC (Estonija)

Go Ahead Eagles (Holandija) – Ferencvarosi TC (Mađarska)

NK Domžale (Slovenija) – FK Čukarički (Srbija)

FK Kukesi (Albanija) – FC Torpedo Zhodino (Bjelrusija)

KF Renova (Crna Gora) – FC Dacia Chisinau (Moldavija)

KF Shkendija (Makedonija) – Aberdeen FC (Škotska)

MTK Budapest (Mađarska) – FK Vojvodina (Srbija)

FC Ordabasy Shymkent (Kazahstan) – Beitar Jerusalem FC (Izrael)

FC Flora Tallinn (Estonija) – FK Rabotnički (Makedonija)

FC Dinamo Batumi (Gruzija) – AC Omonia (Kipar)

FK Trakai (Litvanija) v HB Torshavn (Farski otoci)

Glentoran FC (Sjeverna Irska) – MŠK Žilina (Slovačka)

Alashkert FC (Armenija) – Saint Johnstone FC (Škotska)

FK Olimpic Sarajevo (BiH) v FC Spartak Trnava (Slovačka)

Vikingur (Farski otoci) – Rosenborg BK (Norveška)

Skonto FC (Latvija) – Saint Patrick’s Athletic FC (Irska)

Balzan FC (Malta) – FK Željezničar (BiH)

UE Sant Julia (Andora) – Randers FC (Danska)

FK Kruoja Pakruojis (Litvanija) – Jagiellonia Bialystok (Poljska)

KF Laci (Albanija) – Inter Baki PIK (Azerbejdžan)

FK Partizani (Albanija) – Stromsgodset IF (Norveška)

FK Jelgava (Latvija) – PFC Litex Lovech (Bugarska)

FC Lusitans (Andora) – West Ham United FC (Engleska)

SJK Seinajoki (Finska) – FH Hafnarfjordur (Island)

FC Lahti (Finska) – IF Elfsborg (Švedska)

JK Sillamae Kalev (Estonija) – HNK Hajduk Split (Hrvatska)

FC Saxan (Moldavija) – Apollon Limassol FC (Kipar)

FC Shirak (Armenija) – HŠK Zrinjski (BiH)

VPS Vaasa (FIN) – AIK Solna (Švedska)

FK Mladost Podgorica (Crna Gora) – Neftci PFK (Azerbejdžan)

NK Celje (Slovenija) – WKS Slask Wroclaw (Poljska)

SP La Fiorita (San Marino) – FC Vaduz (Lihtenštajn)

Birkirkara FC (Malta) – Ulisses FC (Armenija)

AUK Broughton FC (Vels) – NK Lokomotiva Zagreb (Hrvatska)

FC Botosani (Rumunija) – Tskhinvali (Gruzija)

Europa FC (Gibraltar) – ŠK Slovan Bratislava (Slovačka)

(Prve utakmice na programu su 2. jula, revanši 9. jula)

Drugo pretkolo

Kukesi/Torpedo Zhodino – Mladost Podgorica/Neftci

Atlantas Klaipeda/Beroe Stara Zagora – Brondby/Juvenes Dogana

Progres Niederkorn/Shamrock Rovers – Sheriff/Odds

Broughton/Lokomotiva Zagreb – PAOK FC (Grčka)

Cork City/KR Reykjavik – Vikingur/Rosenborg

Hapoel Beer Sheva FC (Izrael) – FC Thun (Švicarska)

Europa/Slovan Bratislava – University College Dublin/F91 Dudelange

VPS Vaasa/AIK Solna – Shirak/Zrinjski

Crvena zvezda/Kairat Almaty – Alashkert/Saint Johnstone

Go Ahead Eagles/Ferencvarosi – Balzan/Željezničar

Legia Warszawa (Poljska) – Botosani/Tskhinvali

MTK/Vojvodina – Spartaks Jurmala/FK Budućnost Podgorica

La Fiorita/Vaduz – Aktobe/Nomme Kalju

Renova/Dacia – Glentoran/Žilina

Kruoja/Jagiellonia – Dinamo Batumi/Omonia

Jelgava/Litex Lovech – Flora Tallinn/Rabotnički

FK Mlada Boleslav (Češka) – Partizani/Stromsgodset

Seinajoki/FH Hafnarfjordur – Laci/Inter Baki PIK

Domžale/Čukarički – Dinamo Tbilisi/Qabala

PFC Cherno More Varna (Bugarska) – FC Dinamo Minsk (Bjelorusija)

Inverness Caledonian Thistle FC (Škotska) v FC Astra Giurgiu (Rumunija)

Glenavon/Shakhtyor Soligorsk – Wolfsberger AC (Austrija)

HNK Rijeka (Hrvatska) – Shkendija/Aberdeen

Olimpic Sarajevo/Spartak Trnava – NSI Runavik/Linfield

Trabzonspor AS (Turska) – Differdange 03/Bala Town

Lusitans/West Ham – Birkirkara/Ulisses

FC Kobenhavn (Danska) – Newtown/Valletta

R. Charleroi SC (Belgija) – Ordabasy Shymkent/Beitar Jerusalem

Saxan/Apollon Limassol – Trakai/HB Torshavn

Celje/Slask – IFK Goteborg (Švedska)

UE Sant Julia/Randers – Lahti/Elfsborg

Víkingur/Koper – JK Sillamae/Hajduk Split

Skonto/Saint Patrick’s Athletic – Debreceni/Sutjeska

(Prve utakmice igraju se 16., a revanši 23. jula)

Izvor: Al Jazeera i agencije


Povezane

Barcelona je do titule došla golovima Rakitića u 4, Suareza u 68. minutu, te Neymara u nadoknadi sudijskog vremena.

05 Jun 2015

Usred najvećeg korupcijskog skandala u historiji svjetskog nogometa, priprema se najveća klupska utakmica na svijetu. Do finala Lige prvaka ostala su još samo dva dana. U Berlin je stigao trofej, kao i prvi navijači Barcelone i Juventusa.

Više iz rubrike SPORT
POPULARNO