EURO 2016: Poraz Slovenije, Crne Gore i Makedonije u kvalifikacijama

Tri reprezentacije iz regije večeras su poražene u kvalifikacijskim utakmicama za Europsko nogometno prvenstvo 2016. godine.

Nogometna reprezentacija Engleske, vodeća u svojoj grupi, savladala je slovenski tim 3:2 u Ljubljani. Švedska je savladala Crnu Goru 3:1, dok je Slovačka bila jača od Makedonije, 2.1.

Slovenija je povela golom Milivoja Novakovića u 37. minuti, da bi Jack Wilshere izjednačio u 57. minuti. Sedamnaest minuta kasnije, Wilshere ostvaruje i drugi pogodak.

Nejc Pečnik je glavom izjednačio za Slovence u 84. minuti, ali je gol Wayne Rooneyja u 86. minuti zapečatio meč.

Englezi su slavili u svih pet susreta ovih kvalifikacija.

Dva gola Ibrahimovića

Prvi gol u pobjedi Švedske nad Crnom Gorom postigao je Marcus Berg u 38 minuti, da bi ubrzo potom dva puta crnogorsku mrežu zatresao Zlatan Ibrahimović i to u 40. i 44 minuti.

Dejan Damjanović je udarcem s bijele točke u 64. minuti smanjio rezultat na 3:1.

Vodeći gol za Slovačku protiv Makedonije postigao je već u osmoj minuti Kornel Salata, da bi 30 minuta kasnije vodstvo na 2:0 povećao Marek Hamšik.

S tim se rezultatom otišlo i na poluvrijeme.

Maksimalan učinak Slovačke

U 69. minuti golom Arijana Ademija Makedonija je smanjila vodstvo Slovačke na 2:1 i tim je rezultatom završila utakmica.

Slovačka tako ostaje s maksimalnim učinkom u dosadašnjem tijeku kvalifikacija.

Litva je protiv Švicarske dugo držala 0:0 te potom povela golom Fiodora Černiha.

No, Švicarci su nakon toga pojačali napade te je već pet minuta nakon toga Josip Drmić zabio za izjednačenje, a u 84. minuti Xherdan Shaqiri je postigao pogodak za vodstvo Švicarske.

Španjolska je na gostovanju u Bjelorusiji slavila minimalnom pobjedom od 1:0 golom Davida Silve u 45. minuti.

GRUPA C

Rezultati: Ukrajina – Luksemburg 3:0, Bjelorusija – Španjolska 0:1, Slovačka – Makedonija 2:1

Poredak: Slovačka 18, Španjolska 15, Ukrajina 12, Bjelorusija 4, Makedonija 3, Luksemburg 1

Grupa E

Rezultati: Estonija – San Marino 2:0, Slovenija – Engleska 2:3, Litva – Švicarska 1:2

Poredak: Engleska 18, Švicarska 12, Slovenija 9, Estonija 7, Litva 6, San Marino 1

GRUPA G

Rezultati: Lihtenštajn – Moldova 1:1, Rusija – Austrija 0:1, Švedska – Crna Gora 3:1

Poredak: Austrija 16, Švedska 12, Rusija 8, Crna Gora 5, Lihtenštajn 5, Moldova 2