NBA: Tračak nade za Bogdanovića i Netse

Bojan Bogdanović za 27 minuta stigao do 21 poena (šut 10-15), dodao četiri skoka i dvije asistencije (AP)

Brooklyn je na gostovanju u Minnesoti u ponedjeljak navečer ostvario uvjerljivu pobjedu (122:106), a u najefikasnijem izdanju Netsa u ovoj sezoni hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović učestvovao je sa 21 košem.

Trener Minnesote Flip Saunders na ovoj je utakmici koristio svega osmericu igrača, mahom mladiće, koji se nisu mogli oduprijeti razigranim Netsima, koji su postavili novi klupski rekord: 78 koševa na ovoj utakmici postigli su iz reketa.

Posao im je bio olakšan neigranjem Crnogorca Nikole Pekovića i njihovog donedavnog saigrača Kevina Garnetta.

Joe Johnson je za Netse ubacio 22 poena, uz pet skokova i tri asistencije, dok je Bogdanović, ušavši sa klupe, za 27 minuta stigao do 21 poena (šut 10-15), dodao četiri skoka i dvije asistencije.

Indiana je, sa dva uzastopna domaća poraza, od Bostona i Toronta, dopustila konkurentima da joj se primaknu.

Zaustavljeni Cavaliersi

Odbrana Pacersa nije čvrsta u posljednje vrijeme, što su Raptorsi iskoristili za uvjerljiv trijumf od 117:98.

Raptorse je do 40. pobjede u sezoni predvodio Kyle Lowry svojim drugim ovogodišnjim “triple-doubleom” (20 koševa, 11 skokova, 10 asistencija).

Uz Lowryja, Pacersima su više od 20 koševa ubacili Lou Williams (24) i DeMar DeRozan (22).

George Hill je sa 23 koša predvodio Pacerse, a Rodney Stuckey je dodao 20 poena.

Hrvatski reprezentativac Damjan Rudež dobio je priliku u završne dvije minute, kada je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

Miami je još jednom pokvario povratak LeBrona Jamesa na Floridu i zaustavio pobjednički niz Cavaliersa.

Najveće zasluge za pobjedu (106:92) idu Dwayneu Wadeu, koji je ubacio 32 poena i dodao pet ukradenih lopti, a pridružio mu se Goran Dragič sa 20 koševa i devet asistencija.

LeBron James je postigao 26, a Kyrie Irving 21 poen, ali su Cavsi imali samo 38 posto šuta.

Iako je bio na pragu sedmog “triple-doublea” u posljednjih deset utakmica, Russell Westbrook (24 poena, osam skokova, 12 asistencija) neće po dobrom pamtiti gostovanje u Dallasu.

Borba za ‘jedinicu’

Mavericksi su savladali Oklahomu sa 119:115, nadoknadivši 15 poena zaostatka iz treće četvrtine, a Westbrook je kraj utakmice dočekao na klupi zbog šest ličnih grešaka.

Chandler Parsons je sa 31 košem bio najbolji strijelac Dallasa, Monta Ellis je ubacio 24, Dirk Nowitzki 22, a Rajon Rondo je uz 11 koševa imao 13 asistencija.

Golden State (53-13) i Atlanta (53-14) nastavili su “mrtvu utrku” za broj jedan u play-offu.

Warriorsi su se pobjedom nad Los Angeles Lakersima (108;105) pridružili Hawksima kao ekipa koja je osigurala doigravanje.

Atlanta se trijumfom u Sacramentu (110:103) zadržala na istom broju pobjeda kao i Golden State.

Za dva dana samo će jedna ekipa doći do 54. pobjede u sezoni, jer će Warriorsi u Oracle Areni ugostiti Hawkse.

Rezultati: Indiana Pacers – Toronto Raptors 98:117, Washington Wizards – Portland Trail Blazers 105:97, Boston Celtics – Philadelphia 76ers 108:89, Memphis Grizzlies – Denver Nuggets 92:81, Minnesota Timberwolves – New Jersey Nets 106:122, Miami Heat – Cleveland Cavaliers 106:92, Dallas Mavericks – Oklahoma City Thunder 119:115, Utah Jazz – Charlotte Hornets 94:66, Sacramento Kings – Atlanta Hawks 103:110, Golden State Warriors – Los Angeles Lakers 108:105.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: Toronto 40-27, Boston 30-36, Brooklyn  27-38, Philadelphia 15-52, New York 13-53. Central: Cleveland 43-26, Chicago 40-28, Milwaukee 34-32, Indiana 30-36, Detroit 23-43. Jugoistok: Atlanta 53-14, Washington 39-28, Miami 30-36, Charlotte 29-36, Orlando 21-47.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Portland 44-21, Oklahoma City 37-30, Utah 30-36, Denver 26-42, Minnesota 14-52. Pacific: Golden State 53-13, Los Angeles Clippers 42-25, Phoenix 35-33, Sacramento 22-44, Los Angeles Lakers 17-49. Jugozapad: Memphis 47-20, Houston 44-22, Dallas 43-25, San Antonio 41-24, New Orleans 36-30.