NBA: Irving sa 57 poena srušio Spurse

Irving i James predvodili Cavse do pobjede (AP)

Aktuelni NBA prvaci San Antonio Spursi i Cleveland Cavaliersi su u Texasu odigrali odličnu utakmicu, a nakon produžetka slavili su gosti iz Clevelanda sa 128:125 .

Briljantan u dresu Cavsa bio je Kyrie Irving koji je postigao čak 57 poena, što je novi klupski rekord, a odličnu je pratnju imao u LeBronu Jamesu koji je dodao 31 poen.

Spursima nisu pomogli niti odlični učinci Tonyja Parkera (31), Kawhija Leonarda (24, 9 skokova, 7 asistencija), Dannyja Greena (24) i Tima Duncana (18, 11 skokova), prenosi Hina.

Domaći su praktički imali riješenu utakmicu pola minute prije kraja četvrte četvrtine kada su vodili sa 110:104, ali je Irving ubacio tricu za 110:107, a onda je 4,3 sekunde prije kraja Leonard promašio oba slobodna bacanja u situaciji kada je mogao zapečatiti pobjedu Spursa.

Irving je kaznio promašaje Leonarda novom tricom s istekom vremena kojom je odveo utakmicu u produžetak. U dodatnih pet minuta Irving i James bili su nezaustavljivi, Cavsi su stigli do prednosti od 127:120 i tako ostvarili veliku pobjedu.

Cavsi su sada drugi na Istoku s omjerom 42-25, dok su Spursi šesti na Zapadu sa 40-24.

Košarkaši Indiana Pacersa ostvarili su sedmu pobjedu zaredom, savladavši na svom terenu Milwaukee Buckse sa 109:103 nakon produžetka i sve su bliže plasmanu u doigravanje.

Pacerse su do 30. pobjede u sezoni NBA predvodili igrači s klupe, Rodney Stuckey je postigao 25 poena, a Luis Scola 17 uz 15 skokova. U ekipi Bucksa najbolji su bili Michael Carter-Williams sa 28 poena i Ersan Ilyasova sa 19 poena i 10 skokova, prenosi Hina.

Greške gostiju

Gosti iz Milwaukeeja u posljednjoj su minuti četvrte četvrtine imali dvije prilike za preuzimanje vodstva i pobjedu, ali je Ilyasova 43 sekunde prije kraja pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja i tako propustio dovesti svoju ekipu u prednost, da bi Khris Middleton promašio šut za pobjedu s istekom vremena. U dodatnih pet minuta Stuckey i Scola odigrali su odlične role i osigurali pobjedu Pacersima.

Indiana je sada sedma u Istočnoj konferenciji s omjerom 30-34, te ima dvije pobjede uz utakmicu više od devetih Charlotte Hornetsa koji su 28-35, dok je Milwaukee šesti sa 34-31.

Washington Wizardsi uvjerljivo su sa 107:87 savladali oslabljene Memphis Grizzliese koji su u glavnom gradu zaigrali bez Marca Gasola i Zacha Randolpha, koje je trener odlučio odmoriti, te povrijeđenog Mikea Conleya.

U takvoj situaciji Marcin Gortat (22, 9 skokova) i John Wall (21, 7 skokova, 6 asistencija) bili su predobri za JaMychala Greena i Jarnella Stokesa koji su sa po 13 poena predvodili Grizzliese.

Rezultati: Indiana – Milwaukee 109:103 (produžetak), San Antonio – Cleveland  125:128 (produžetak), LA Lakers – New York  94:101, Washington – Memphis 107:87, Utah – Houston 109:91.

Poredak, Istočna konferencija: Atlantik: Toronto 38-26, Boston 27-36, Brooklyn 25-38, Philadelphia 14-50, New York 13-51. Central: Cleveland 42-25, Chicago 40-26, Milwaukee 34-31, Indiana 30-34, Detroit 23-41. Jugoistok: Atlanta 50-14, Washington 37-28, Miami 29-35, Charlotte 28-35, Orlando 21-45.

Zapadna konferencija, Sjeverozapad: Portland 42-20, Oklahoma City 35-29, Utah 28-36, Denver 24-41, Minnesota 14-49. Pacifik: Golden State 51-12, LA Clippers 42-23, Phoenix 34-32, Sacramento 22-41, LA Lakers 17-47. Jugozapad: Memphis 45-20, Houston 43-22, San Antonio 40-24, Dallas 41-25, New Orleans 36-29.