NBA: Warriorsi i Hawksi stigli do 50 pobjeda

Curry predvodio Warriorse sa 36 poena (AP)

Dva vodeća tima NBA lige, košarkaši Golden State Warriorsa i Atlanta Hawksa, ostvarili su jubilarne 50. pobjede u sezoni u noći s ponedjeljka na utorak.

Warriorsi su kao gosti savladali Phoenix Sunse sa 98:80, dok su Hawksi na svom terenu bili uvjerljivi protiv Sacramento Kingsa sa 130:105, prenosi Hina.

Warriorsi, vodeći sastav Zapada i cijele lige, do pobjede u Phoenixu stigli su zahvaljujući još jednoj odličnoj večeri svoje dvojice najboljih strijelaca, Stephena Curryja i Klaya Thompsona.

Njih dvojica su 16. put u sezoni postigla po 25 ili više poena na istoj utakmici.

Curry je dvoboj završio sa 36, a Thompson sa 25 poena, dok je Eric Bledose sa 19 poena bio najefikasniji kod domaćih.

Hawksi su imali fantastičnu napadačku večer protiv Sunsa. Pogodili su čak 20 trica te upisali čak 42 asistencije, što je ovosezonski rekord lige. Usto su iz igre šutirali sjajnih 60 posto (53:88) te su već na poluvremenu bili na 76 ubačaja.

Ujednačeni napad domaćih predvodili su DeMarre Carroll i Kyle Korver sa po 20 poena, Jeff Teague je dodao 18 uz 13 asistencija.

U sastavu Kingsa najbolji je bio Rudy Gay sa 23 poena.

Vrh lige

Golden State i dalje je na vrhu lige s omjerom pobjeda i poraza 50-12, a Atlanta je odmah do njih sa 50-13.

Memphis Grizzliesi učvrstili su se na drugom mjestu Zapada pobjedom na gostovanju kod Chicago Bullsa (101:91), koji su time pali na četvrto mjesto na Istoku.

U dvoboju braće Gasol uspješniji je bio mlađi Marc koji je za goste postigao 23 poena uz četiri skoka, dok je Pau za domaće postigao 13 poena uz 11 skokova.

Susret je odlučen u samoj završnici kada su gosti u razdoblju od šest minuta do dvije minute prije kraja ostvarili seriju 11-0 i tako zaostatak od 84:88 pretvorili u prednost 95:88, koju su očuvali do kraja.

Uz Marca Gasola, kod Grizzliesa su se istaknuli još Jeff Green sa 19 poena, te Zach Randolph sa 17 poena i devet skokova, dok su najefikasniji kod Bullsa bili Tony Snell sa 21 poenom i Nikola Mirotić sa 18 poena i 12 skokova.

Memphis je sada na omjeru 45-18 te ima dvije pobjede prednosti u odnosu na treće Houston Rocketse (43-20), dok je Chicago na 39-26 i sada gleda u leđa drugim Cleveland Cavaliersima (40-25) i trećim Toronto Raptorsima (38-25).

Nadu u nastup u doigravanju zadržali su Boston Celticsi pobjedom na gostovanju kod prošlogodišnjih finalista Miami Heata (100:90). Goste je do važnog uspjeha vodio Isaiah Thomas sa 25 poena, dok domaćima nije bilo dovoljno ni 34 poena Dwyanea Wadea.

Borba za doigravanje

Oba se ova sastava trenutno nalaze izvan kruga ekipa koje ulaze u doigravanje. Miami je deveti na Istoku sa 28-35, a Boston 10. sa 26-36, no posljednja dva sastava koja ulaze u doigravanje, Indiana Pacersi i Charlotte Hornetsi, ne bježe im mnogo, oba su na omjeru 28-34.

Sjajni Anthony Davis je sa učinkom karijere od 43 poena, čemu je pridodao i 10 skokova, bio najzaslužniji za 114:103 gostujuću pobjedu New Orleans Hornetsa protiv Milwaukee Bucksa kojom je svoju ekipu približio tik do osmoplasirane ekipe na Zapadu Oklahoma City Thundera.

Pelicansi su sada na omjeru 35-29, dok je Thunder na 35-28. Bucksima nije pomogla ni utakmica karijere Giannisa Antetokounmpa koji je ubacio 29 poena da izbjegnu peti poraz u posljednjih šest susreta.

Rezultati: Atlanta – Sacramento 130:105, Miami – Boston 90:100, Charlotte – Washington 69:95, Denver – New York 106:78, Chicago – Memphis 91:101, Milwaukee – New Orleans 103:114, Phoenix – Golden State 80:98, LA Clippers – Minnesota 89:76.

Poredak, Istočna konferencija: Atlantik: Toronto 38-25, Boston 26-36, Brooklyn 25-36, Philadelphia 14-49, New York 12-50. Central: Cleveland 40-25, Chicago 39-26, Milwaukee 33-30, Indiana 28-34, Detroit 23-39. Jugoistok: Atlanta 50-13, Washington 36-28, Charlotte 28-34, Miami 28-35, Orlando 21-43.

Zapadna konferencija, Sjeverozapad: Portland 41-20, Oklahoma City 35-28, Utah 26-36, Denver 23-41, Minnesota 14-48. Pacifik: Golden State 50-12, LA Clippers 41-23, Phoenix 33-32, Sacramento 21-41, LA Lakers 16-46. Jugozapad: Memphis 45-18, Houston 43-20, Dallas 41-24, San Antonio 39-23, New Orleans 35-29.