NBA: Golden State preko Brooklyna do 22-0

Košarkaši Golden State Warriorsa nastavili su u nedjelju navečer pobjednički niz od početka NBA sezone, svladavši Brooklyn Netse sa 114:98, čime su stigli do 22. pobjede zaredom.

To je bila 12. gostujuća pobjeda košarkaša Golden Statea, čime su izjednačili rekord New York Knicksa iz sezone 1969/70.

Warriorsi će u noći s utorka na srijedu imati priliku postaviti novi rekorder uspiju li pobijediti na gostovanju u Indianapolisu.

Pobjednike je s 28 poena predvodio Stephen Curry, dok je Draymond Green, uz 22 koša, imao devet skokova i sedam asistencija.

Netse je u 15. ovosezonskom porazu predvodio Thaddeus Young s 25 koševa i 14 skokova.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović dobio je mjesto u početnoj petorci Netsa, umjesto povrijeđenog novajlije Rondaea Hollis-Jeffersona.

Mirza Teletović 14 poena

On je u igri proveo nešto više od 20 minuta te uspio ubaciti pet koševa (šut 2-7), uz četiri skoka, jednu asistenciju i jednu osvojenu loptu.

Bosanskohercegovački reprezentativac Mirza Teletović pružio je još jednu dobru partiju u dresu Phoenix Sunsa.

On je u porazu Sunsa od Memphis Grizzliesa (93:95) postigao 14 poena, uz šest skokova, za 24 minute igre.

Sunse je predvodio Eric Bledsoe s 23 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je Marc Gasol s 22 poena i sedam skokova bio najbolji igrač u pobjedničkom timu.

Domaći Grizzliesi su do pobjede došli zakucavanjem Jeffa Greena nakon “alley-oop” dodavanja iz auta na isteku vremena.

Zahvaljujući velikoj večeri Wesleyja Matthewsa, Dallas je ostvario pobjedu (116:104) na gostovanju u Washingtonu.

Matthews je ubacio 36 koševa, pogodivši čak deset “trica”, od čega osam u drugom poluvremenu.

Dirk Nowitzki je postigao 19 poena, a Raymond Felton 11, uz 10 skokova.

‘Triple-double’ Russella Westbrooka

Domaću ekipu predvodio je John Wall s 28 poena i 10 asistencija.

Završnom serijom 9-0 košarkaši Oklahoma Cityja stigli su do domaće pobjede 98:95 nad Sacramentom.

Od završnih devet koševa domaće ekipe Kevin Durant ubacio je šest, a duel je završio s neslavnim “triple-double” učinkom: 20 poena, 10 skokova i čak 10 izgubljenih lopti.

Zato je pravi “triple-double” ostvario Russell Westbrook, koji je utakmicu završio s 19 koševa, 11 skokova i 10 asistencija.

Goste iz Sacramenta predvodio je Rudy Gay s 20 koševa i sedam skokova.

Rezultati: Memphis Grizzlies – Phoenix Suns 95:93, Brooklyn Nets – Golden State Warriors 98:114, Detroit Pistons – Los Angeles Lakers 111:91, Washington Wizards – Minnesota Timberwolves 104:116, Oklahoma City Thunder – Sacramento Kings 98:95.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: Toronto 12- 9, Boston 11- 9, New York 10-11, Brooklyn 5-15, Philadelphia 1-20. Central: Cleveland 13-7, Chicago 11-6, Indiana 12-7, Detroit 12-9, Milwaukee 8-13. Jugoistok: Miami 12-6, Atlanta 13-9, Charlotte 11-8, Orlando 11-9, Washington 8-10.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Oklahoma City 12-8, Utah 9-9, Portland 9-12, Minnesota 8-11, Denver 8-13. Pacific: Golden State 22-0, Los Angeles Clippers 11-9, Phoenix 8-13, Sacramento 7-15, Los Angeles Lakers 3-17. Jugozapad: San Antonio 17-4, Memphis 12-9, Dallas 12-9, Houston 10-11, New Orleans 5-15.