Raspored utakmica EURO 2016

Raspored eliminatorne faze
Raspored eliminatorne faze

Eliminatorna faza, osmina finala

(Za objašnjenje mečeva koji uključuju trećeplasirane timove, pogledati Član 17.03 Pravila prvenstva)

Subota, 25. juni
15:00 (Sent Etjen): Švicarska – Poljska 1:1 (penali 4:5) (utakmica 1)
18:00 (Pariz): Vels – Sjeverna Irska 1:0 (utakmica 2)
21.00 (Lens): Hrvatska – Portugal 0:1 (utakmica 3)

Nedjelja, 26. juni
15:00 (Lion): Francuska – Republika Irska 2:1 (utakmica 4)
18.00 (Lil): Njemačka – Slovačka 3:0 (utakmica 5)
21:00 (Tuluz): Mađarska – Belgija 0:4 (utakmica 6)

Ponedjeljak, 27. juni
18:00 (Saint Denis): Italija – Španija 2:0 (utakmica 7)
21:00 (Nica): Engleska – Island 1:2 (utakmica 8)

Četvrtfinala

Četvrtak, 30. juni
21:00 (Marsej): Poljska – Portugal (ČF1)

Petak, 1. juli
21:00 (Lil): Vels – Belgija (ČF2)

Subota, 2. juli
21:00 (Bordo): NjemačkaItalija (ČF3)

Nedjelja, 3. juli
21:00 (Saint Denis): Francuska  – Island (ČF4)

Polufinala

Srijeda, 6. juli
21:00 (Lion): Pobjednik ČF1 – Pobjednik ČF2

Četvrtak, 7. juli
21:00 (Marsej): Pobjednik ČF3 – Pobjednik ČF4

Finale:

Nedjelja, 10. juli, 21:00 (Saint Denis).

 

Grupna faza

Petak, 10. juni
21:00 (Saint Denis): Francuska – Rumunija (grupa A)

Subota, 11. juni
15:00 (Lens): Albanija – Švicarska (A)
18:00 (Bordo): Vels – Slovačka (B)
21:00 (Marsej): Engleska – Rusija (B)

Nedjelja, 12. juni
15:00 (Pariz): Turska – Hrvatska (D)
18:00 (Nica): Poljska – Sjeverna Irska (C)
21:00 (Lil): Njemačka – Ukrajina (C)

Ponedjeljak, 13. juni
15:00 (Tuluz): Španija – Češka (D)
18:00 (Saint Denis): Irska – Švedska (E)
21:00 (Lion): Belgija – Italija (E)

Utorak, 14. juni
18:00 (Bordo): Austrija – Mađarska (F)
21:00 (Sent Etjen): Portugal – Island (F)

Srijeda, 15. juni
15:00 (Lil): Rusija – Slovačka (B)
18:00 (Pariz): Rumunija – Švicarska (A)
21:00 (Marsej): Francuska – Albanija (A)

Četvrtak, 16. juni
15:00 (Lens): Engleska – Vels (B)
18:00 (Lion): Ukrajina – Sjeverna Irska (C)
21:00 (Saint Denis): Njemačka – Poljska (C)

Petak, 17. juni
15:00 (Tuluz): Italija – Švedska (E)
18:00 (Sent Etjen): Češka – Hrvatska (D)
21:00 (Nica): Španija – Turska (D)

Subota, 18. juni
15:00 (Bordo): Belgija – Irska (E)
18:00 (Marsej): Island – Mađarska (F)
21:00 (Pariz): Portugal – Austrija (F)

Nedjelja, 19. juni
21.00 (Lil): Švicarska – Francuska (A)
21.00 (Lion): Rumunija – Albanija (A)

Ponedjeljak, 20. juni
21:00 (Sent Etjen): Slovačka – Engleska (B)
21:00 (Tuluz): Rusija – Vels (B)

Utorak, 21. juni
18:00 (Pariz): Sjeverna Irska – Njemačka (C)
18:00 (Marsej): Ukrajina – Poljska (C)
21:00 (Bordo): Hrvatska – Španija (D)
21:00 (Lens): Češka – Turska (D)

Srijeda, 22. juni
18:00 (Lion): Mađarska – Portugal (F)
18:00 (Saint Denis): Island – Austrija (F)
21:00 (Nica): Švedska – Belgija (E)
21:00 (Lil): Italija – Irska (E)

Izvor: UEFA


Povezane

Najbolje evropske nogometne reprezentacije saznale su protivnike na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.Voljom žrijeba održanog u Parizu domaćin Francuska je u A grupi sa Rumunijom, debitantom Albanijom i Švicarskom.Branitelj naslova Španija predvodi grupu D, u kojoj su Češka, Turska i Hrvatska. Vatreni će EURO otvoriti na Parku Prinčeva protiv Turske, sa Češkom će igrati u St. Etienneu, […]

Napadi u Parizu neće utjecati na održavanje predstojećeg Evropskog nogometnog prvenstva.Takvu odluku donijele su francuske vlasti, koje će pojačati mjere sigurnosti .

Više iz rubrike SPORT
POPULARNO