NBA: Nova pobjeda Sunsa, Minnesoti produžetak

Mirza Teletović za Sunse postigao 15 poena, uz pet skokova i tri asistencije (AP)

Phoenix Sunsi su u srijedu navečer sa 107:104 pobijedili Orlando Magic, iako su gubili veći dio prvog poluvremena.

Brandon Knight ubacio je 17 od ukupno 21 poena u drugom poluvremenu, a Alex Len je dodao 20 koševa, uz 14 skokova.

Eric Bledsoe realizirao je polaganje za Phoenix nešto više od minute do kraja, a utakmicu je završio s 21 poenom i devet asistencija.

Kapiten bh. reprezentacije Mirza Teletović u desetoj pobjedi Sunsa u novoj sezoni NBA lige postigao je 15 poena, uz pet skokova i tri asistencije, za 28 minuta na terenu.

Magic je imao nekoliko prilika za izjednačenje u posljednjih 30 sekundi, a Victor Oladipo i Evan Fournier su u zadnjih pet sekundi utakmice promašili “tricu” koja bi donijela izjednačenje.

Vučevićev ‘double-double’

Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević je bio najefikasniji kod Orlanda, s 21 košem i 11 skokova.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja je u porazu Magica za 8.18 minuta na parketu ubacio tri poena, uz dva skoka i jednu asistenciju.

Minnesota Timberwolvesi su nakon produžetka slavili protiv Los Angeles Lakersa sa 123:122.

Kevin Martin je ubacio 37 koševa, a Karl-Anthony Towns dodao 26 poena, uz 14 skokova.

Martin je pogodio šest “trica” iz devet pokušaja, a ubacio je 17 koševa u posljednjoj četvrtini.

Reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica postigao je za Minnesotu u 21 minuti na parketu šest poena te dodao četiri skoka, dvije asistencije i blokadu.

Batum upisao ‘triple-double’

Kod Lakersa je najbolji bio D'Angelo Russell s 23 koša, dok je Julius Randle ubacio 20 poena, uz 12 skokova.

Hrvatski reprezentativac Damjan Rudež nije bio ni na klupi.

Boston Celticsi su u Chicagu protiv Bullsa slavili sa 105:100.

Isaiah Thomas je ubacio devet od ukupno 20 koševa u posljednje tri minute, Kelly Olynyk je postigao 15 poena, Jae Crowder i Evan Turner po 13, a David Lee 12 koševa za Celticse.

Jimmy Butler je predvodio Chicago s 36 poena, dok je Pau Gasol upisao peti „double-double“ zaredom – 16 koševa i 15 skokova.

Charlotte Hornetsi su bili bolji od Miami Heata s 99:81, a Nicolas Batum je upisao „triple-double“, peti u karijeri – 10 poena, 11 skokova i 11 asistencija.

‘Vratio se’ James Harden

Hornetsi su u drugom poluvremenu u jednom trenutku imali prednost od 30 koševa.

Kemba Walker i Marvin Williams postigli su po 18 koševa u trećoj uzastopnoj pobjedi tog kluba.

Tyler Johnson je ubacio 20 koševa za Miami, a Dwyane Wade i Gerald Green dodali su po 11 poena.

James Harden, koji je dan ranije odigrao slabo protiv Brooklyna, vratio se u pravom svjetlu u utakmici protiv Washingtona.

Ubacio je 42 koša, uz devet skokova i sedam asistencija, za pobjedu Houston Rocketsa nad Wizardsima od 109:103.

Corey Brewer je dodao 15 koševa, a Patrick Beverley 14 poena za Houston.

Marc Gasol odlučio

John Wall je s 26 koševa i 12 asistencija te devet skokova predvodio Washington.

Memphis Grizzliesi su s 93:92 pobijedili Detroit Pistonse, a Matt Barnes je promašio šut s polovice igrališta u posljednjoj sekundi, koji je mogao donijeti pobjedu Pistonsima.

Marc Gasol je doveo Memphis na 92:90, pogodivši dva slobodna bacanja 29.4 sekundi do kraja.

Zach Randolph bio je najefikasniji u redovima Memphisa, s 21 poenom i 16 skokova, dok je Gasol ubacio 19 koševa i dodao 12 skokova.

Andre Drummond postigao je 18 koševa, uz 19 skokova, za Pistonse, a Reggie Jackson je dodao 18 poena, uz sedam asistencija.

Rezultati: Boston Celtics – Chicago Bulls 105:100, Charlotte Hornets – Miami Heat 99:81, Washington Wizards – Houston Rockets 103:109, Detroit Pistons – Memphis Grizzlies 92:93, Toronto Raptors – San Antonio Spurs 97:94, Milwaukee Bucks – Los Angeles Clippers 95:109, Minnesota Timberwolves – Los Angeles Lakers 123:122 (produžetak), Phoenix Suns – Orlando Magic 107:104, Utah Jazz – New York Knicks 106:85, Dallas Mavericks – Atlanta Hawks 95.98.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: Toronto 14-9, Boston 13-9, New York Knicks 10-13, Brooklyn 6-15, Philadelphia 1-21. Central: Cleveland 14-7, Indiana 12-8, Chicago 11-8, Detroit 12-11, Milwaukee 9-14. Jugoistok: Charlotte 13-8, Atlanta 14-9, Miami 12-8, Orlando 12-10, Washington 9-11.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Oklahoma City 13-8, Utah 10-10, Minnesota 9-12, Portland 9-14, Denver 8-14. Pacific: Golden State 23-0, Los Angeles Clippers 13-9, Phoenix 10-13, Sacramento 8-15, Los Angeles Lakers 3-19. Jugozapad: San Antonio 18-5, Memphis 13-10, Dallas 13-10, Houston 11-12, New Orleans 5-16.