U derbiju dana Danska savladala Rusiju

Njemačka i Poljska također su osigurale plasman u osminu finala (Reuters)

Reprezentacije Danske, Francuske i Češke ostvarile su pobjede u susretima četvrtog kola grupne faze Svjetskog rukometnog prvenstva u Kataru.

Francuzi su bez većih problema u okviru C-grupe pobijedili Alžir 32:26 i napredovali u osminu finala, dok je Alžir bez boda i nastupit će u ”President kupu”.

U istoj grupi Češka Republika je deklasirala selekciju Islanda 36:25, a borbu za četvrto mjesto između te dvije selekcije odlučit će posljednje kolo. Česi sada imaju dva, a Islanđani tri osvojena boda.

Švedska je u prvoj utakmici četvrtog kola C-grupe remizirala s Egiptom 25:25.

U susretima D-grupe Danci su pobijedili selekciju Rusije 31:28 i osigurali plasman u osminu finala takmičenja, a Nijemci su pobijedili Argentinu  28:23. Poljaci su u istoj grupi slavili protiv Saudijske Arabije sa 32:13.

Njemačka i Poljska također su osigurale plasman u osminu finala, dok će se za posljednje mjesto koje vodi u osminu finala boriti Argentina i Rusija

C-grupa:

Rezultati četvrtog kola: Švedska – Egipat 25:25 , Alžir – Francuska 26:32, Island – Češka Republika 25:36.

Poredak: Švedska 7, Egipat 5, Island 3, Češka 2, Alžir 0.

D-grupa:

Rezultati četvrtog kola: Njemačka – Argentina 28:23, Poljska – Saudijska Arabija 32:13 Rusija – Danska 28:31.

Poredak: Njemačka 7, Danska 6, Poljska 6, Argentina 3, Rusija 2, S. Arabija 0.

Još jedan balkanski derbi sutra se igra na Svjetskom prvenstvu u rukometu.Sastahu se Hrvatska i Makedonija.Te dvije selekcije odlučit će koja će sa prvog mjesta u skupini otići u nokaut fazu.