LP: Bayern savladao City u 90. minuti

Maribor i Sporting odigrali su 1:1 (AP)

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Bayern je u Minhenu pobijedio Manchester City 1:0 golom pred sami kraj utakmice, Barcelona je identičnim rezultatom porazila APOEL, dok je Šahtar odigrao 0:0 na gostovanju kod Athletic Bilbaoa.

Roma je pobijedila moskovski CSKA 5:1, dok je najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvario Porto, deklasiravši BATE Borisov 6:0.

Bayern je u zanimljivom susretu igranom na Allianz Areni slomio Manchester City u posljednjim trenucima susreta sjajnim golom Jeromea Boatenga.

Bavarci su bili bolji, no Joe Hart je nekoliko puta sjajno reagirao. Bayern je ukupno uputio 19 udaraca prema engleskom golu, dok je City imao osam udaraca pri čemu samo dva u okvir Neuerovog gola.

Roma porazila CSKA

U drugom susretu grupe E, Roma je na Olimpicu deklasirala moskovski CSKA 5:1. Roma je već u prvih pola sata zabila četiri gola, a potom mirno odradila utakmicu.

Golove su dal Iturbe (6) Gervinho (10, 31), Maicon (20 i Ignašević (50-autogol). Težak poraz CSKA donekle je ublažio Musa u 72. minuti.

Barcelona je krenula u lov na evropsku krunu pobjedom protiv APOEL-a 1:0.

Pogodak odluke zabio je Gerad Pique u 28. minuti na ubačaj Lionela Messija. Ivan Rakitić nije ulazio u igru.

U drugom dvoboju grupe F, Ajax i PSG su u Amsterdamu odigrali 1:1. Parižani su poveli golom Edisona Cavanija u 14. minuti, a izjednačio je Lasse Schone u 74. minuti iz slobodnog udarca.

U grupi G Schalke je priredio iznenađenje u Londonu, osvojivši bod protiv Chelseaja (1:1).

‘Bluesi’ su poveli u 11. minuti golom Cesca Fabregasa, a izjednačio je Huntelaar (62).

U drugom dvoboju Maribor, jedini predstavnik iz regije i Sporting su također odigrali 1:1.

Portugalci su poveli u 79. minuti sjajnim udarcem Nanija, a u posljednjim trenucima susreta izjednačio je Zahovič nakon greške gostujuće obrane.

U grupi H, Athletic Bilbao i Šahtar su odigrali bez golova.

Porto je deklasirao BATE Borisov 6:0 postigavši po tri gola u svakom poluvremenu.

Golove za portugalski sastav zabili su Brahimi (5, 32, 57), Martinez (37), Adrian Lopez (61) i Aboubakar (76).

Rezultati susreta u grupama E, F, G i H:

Grupa E: Bayern – Manchester City 1:0 (Boateng 90), Roma – CSKA Moskva 5:1 (Iturbe 6, Gervinho 10, 31,Maicon 20, Ignjašević 50-ag/Musa 82)

Grupa F: Ajax – Paris SG 1:1 (Schoene 73/Cavani 14), Barcelona – APOEL 1:0 (Pique 28)

Grupa G: Chelsea – Schalke 1:1 (Fabregas 11/Huntelaar 62), Maribor – Sporting 1:1 (Zahović 90+2/Nani 79)

Grupa H: Athletic Bilbao – Šahtar 0:0, Porto – BATE Borisov 6:0 (Brahimi 6, 32,57 Martinez 37, Adrian Lopez 61, Aboubakar 76)