Njemačka – Brazil 7:1

Nogometna reprezentacija Njemačke u polufinalu Svjetskog prvenstva u Brazilu pobijedila je domaću reprezentaciju visokim rezultatom 7:1.

Samo 18 minuta je bilo potrebno Njemačkoj da postigne pet golova. Od 11. do 29. minute utakmice u strijelce su se upisali Muller, Klose, Khedira, te Kroos dva puta.

Početkom drugog poluvremena, u 58. minuti, Miroslava Klosea je zamijenio Andre Schurrle, koji ubrzo nakon toga postiže još dva gola za Njemačku, u 69. i 79. minuti.

Pogodak Miroslava Klosea za 2:0 njegov je 16. pogodak na svjetskim prvenstvima, čime je oborio dosadašnji rekord Brazilca Ronalda.

Drugi finalista Svjetskog prvenstva će biti poznat u srijedu, kada će igrati reprezentacije Argentine i Holandije.

SP u Brazilu 2014

Domaćin Brazil nije briljirao u dosadašnjem toku SP-a, a bio je značajno oslabljen neigranjem Neymara, kojem je ozlijeđen leđni kralježak u duelu s Kolumbijom.

Dosta prašine u brazilskim medijima podignuo je njemački reprezentativac Bastian Schweinsteiger, rekavši kako Brazilci nisu pokazali skoro ništa u dosadašnjem toku SP-a.

“To nisu oni nekadašnji brazilski mađioničari. Promijenili su ekipu i stil igre. Sada igraju fizički jako i zato moramo voditi računa, kao i sudac”, rekao je Schweinsteiger.

Nijemci uglavnom imaju zapažene rezultate na velikim natjecanjima. Najmanje su u polufinalu, ali su posljednji trofej osvojili još 1996. godine na Europskom prvenstvu u Engleskoj.

Prethodno su, 1990. godine, posljednji put bili prvaci svijeta na Mundijalu u Italiji.

Na prethodna dva Mundijala “Panzeri” su izgubili u polufinalu – od Italije i Španjolske.