Kvalifikacije za LP: Pobjede Partizana i Dinama, remi Zrinjskog

UEFA je potvrdila kako će se u novoj sezoni Lige prvaka takmičiti 77 klubova (EPA)

Klubovi iz regije s različitim uspjehom počeli su dugi kvalifikacijski put do Lige prvaka.

Nogometaši Zrinjskog, aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine, remizirali su sa slovenskim Mariborom (0:0) u prvom susretu drugog pretkola LP-a.

Na stadionu “Pod Bijelim brijegom” u Mostaru u prvom susretu prvaka Bosne i Hercegovine i Slovenije nije bilo mnogo prilika.

U prvom poluvremenu priliku za Maribor imali su Vršić i Ibraimi, dok je u ekipi Zrinjskog odličnu priliku imao Stojanović, ali mreže su mirovale.

Drugo poluvrijeme donijelo inicijativu bh. predstavnika, koji je pokazao da se može nositi sa slovenskim timom.

Bilo je nekoliko prilika na obje strane, ali utakmica je završila bez pogodaka.

U posljednjim minutama susreta igrač Zrinjskog Muminović je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog simuliranja.

Prvak Crne Gore Sutjeska pretrpjela je poraz od 0:2 na gostovanju kod moldavskog Sheriffa.

Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Muresan u 71. i Isa u 87. minuti.

Makedonski šampion Rabotnički na svom terenu u Skoplju remizirao je s finskim HJK-om iz Helsinkija – 0:0.

Predstavnik Srbije, beogradski Partizan, na svome terenu uvjerljivo je pobijedio HB Torshavn sa Farskih otoka sa 3:0.

Dvostruki strijelac bio je Lazović, koji je Gestsona savladao u 14. i 64. minuti, dok je konačni rezultat postavio Škuletić u 71. minuti.

Zagrebački Dinamo je sa 2:0 bio bolji od Žalgirisa pogocima Soudanija u 58. i Antolića u 70. minuti.

Srijeda:
Dinamo Tbilisi (Gruzija) – Aktobe (Kazahstan)
Malme (Švedska) – Ventspils (Latvija)
Legia Varšava (Poljska) – Saint Patrick's Athletic (Irska)
Ludogorets Razgrad (Bugarska) – Dudelange (Luksemburg)
Strømsgodset (Norveška) – Steaua (Rumunjska)

Evropska nogometna federacija potvrdila je kako će se u novoj sezoni LP-a takmičiti 77 klubova, pri čemu će 22 kluba direktno u grupnu fazu, dok će se ostalih 55 boriti za preostalih 10 mjesta kroz tri kvalifikacijska kruga.