Amerikanac Dempsey postigao najbrži gol

SAD i Njemačka zasjele su na vrh skupine G nakon prvog odigranog kola (EPA)

U susretu prvog kola skupine G Svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu, reprezentacija SAD-a je u Natalu pobijedila Ganu sa rezultatom 2:1.

Amerikanci su poveli golom Clinta Dempseyja u 32. sekundi utakmice, što je najbrži gol u dosadašnjem dijelu Prvenstva te šesti najbrži gol u povijesti svjetskih prvenstava.

Gana je izjednačila u 82. minuti golom Andrea Ayewa, no četiri minute kasnije John Brooks je donio pobjedu SAD-u.

U prvom dvoboju iz te skupine, Njemačka je deklasirala Portugal sa 4:0, pa prve dvije pozicije zauzimaju “Elf” i SAD.

U susretima drugog kola, koji su na programu 21. lipnja, sastaju se SAD – Portugal te Gana – Njemačka.

Iran i Nigerija bez golova

Nogometne reprezentacije Irana i Nigerije prethodno su u Curitibi odigrale bez golova duel skupine F Svjetskog prvenstva u Brazilu.

To je prvi meč na Mundijalu koji je okončan bez golova i pobjednika.

Taj ishod odgovara reprezentaciji Bosne i Hercegovine koja se, također, nalazi u istoj skupini, zajedno sa Argentinom koja ju je savladala sa 2:1 u prvom kolu.

Naredni dueli u skupini F na programu su u subotu kada se sastaju Argentina – Iran (18:00) te Bosna i Hercegovina – Nigerija (00:00).

Uvjerljivi ‘Elf’

U uvjerljivoj pobjedi Njemačke nad Portugalom, tri od četiri gola postigao je Thomas Mueller.

Prvi gol Mueller je postigao u 12. minuti iz jedanaesterca, kojem je prethodio prekršaj koji je Joao Pereira napravio nad Mariom Goetzeom.

Dvadeset minuta kasnije Toni Kroos je izveo korner, a najviši u skoku bio je Mats Hummels koji je povisio vodstvo Njemačke na 2:0.

Na 3:0 je u posljednjoj minuti prvog poluvremena povisio Mueller, na asistenciju Kroosa.

Prvi “hat-trick” Mundijala upisao je Mueller u 77. minuti, a njegovom pogotku prethodio je pokušaj Schuerlea.

U 37. minuti sudac Milorad Mažić iz Srbije isključio je centarhalfa Portugala Pepea zbog udaranja Muellera.