Francuska bez problema protiv Hondurasa

Švicarci slavili u sudačkoj nadoknadi (EPA)

Reprezentacija Francuske je na krilima sjajnog Karima Benzeme uvjerljivo savladala Honduras rezultatom 3:0, prenose agencije.

Francuzi su u utakmicu ušli kao veliki favoriti što su i potvrdili od prvog sudijskog zvižduka. Sve do gola u 45. minuti utakmice imali su nekoliko odličnih prilika, pogađali su okvir gola više puta, ali nisu uspjeli zatresti mrežu protivnika.

A onda je u 43. minuti utakmice sudija Sandro Ricci dosudio penal za francusku reprezentaciju nakon prekršaja Wilsona Palaciosa. Zbog bespotrebnog prigovora Palacios je dobio drugi žuti i automatski crveni karton. Benzema je bio siguran s bijele tačke, pa je Francuska na odmor otišla s golom prednosti i igračem više.

Tri minute drugog poluvremena Francuzima je bilo dovoljno da postignu novi gol. Benzema je ponovo bio u glavnoj ulozi. Odlično je šutirao lijevom nogom, lopta je pogodila stativu, odbila se do golmana Hondurasa Noela Valladaresa koji je poslao u vlastitu mrežu. Iako je bilo teško vidjeti da li je lopta prešla gol liniju, nova tehnologija je signalizirala da je postignut pa je sudija pokazao na centar terena.

Sa igračem više “Trikolori” su lako kontrolirali utakmicu i stvarali prilike. Jednu takvu je Benzema u 72. minuti pretvorio u gol. Napadač Reala iz Madrida je natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu Hondurasa za uvjerljivo vodstvo.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao pa su Francuzi ubilježili prva tri boda na prvenstvu.

Slavlje Švicaraca

Nogometna reprezentacija Švicarske savladala je danas u Brasiliji selekciju Ekvadora sa 2:1 (0:1), u prvoj utakmici E grupe prvenstva svijeta.

SP u Brazilu 2014

Sve je govorilo da će to biti prvi meč na ovogodišnjem Mundijalu u Brazilu na kojem neće biti pobjednika, ali je slavlje evropskoj selekciji donio Seferović u sudačkoj nadoknadi.

Golove su postigli Mehmedi u 48. i Seferović u 90+3 za Švicarsku, a Valencia u 22. minutu za Ekvador, navodi agencija Tanjug.

Greška odbrane

Švicarska odbrana nije dobro reagirala u 22. minuti za što ju je kaznio u posljednje vrijeme sve bolji Enner Valencia.

Do kraja prvog poluvremena izostale su velike prilike, Švicarska je pokušavala doći do poravnanja, međutim Ekvador je djelovao vrlo čvrsto u tim trenucima.

U 48. minuti Rodriguez je izveo korner, loše je reagirao Antonio Valencia, a to je kaznio Mehmedi koji glavom šalje loptu u mrežu.