NBA: Spursima treba jedna pobjeda za naslov

Kawhi Leonard (bijeli dres) je predvodio uravnoteženi napad San Antonia sa 20 poena i 14 skokova (EPA)

Gostujući San Antonio Spursi su još jednom pobijedili dvostruke prvake NBA Miami Heat na njihovom terenu, nakon što su ih u četvrtak navečer savladali sa 107:86 (26:17, 29:19, 26:21, 26:29) u četvrtoj utakmici velikog finala i došli na jednu pobjedu od osvajanja naslova.

Spursi sada vode 3-1 u seriji na četiri pobjede i mogli bi osvojiti peti naslov prvaka u 15 godina u petoj utakmici, koja će biti odigrana u subotu navečer u San Antoniu.

Do sada nijedna ekipa nije uspjela nadoknaditi zaostatak od 1-3 u finalu NBA.

Kawhi Leonard je predvodio uravnoteženi napad San Antonia sa 20 poena i 14 skokova, Tony Parker je dodao 19 koševa, a Tim Duncan 10 poena i 11 skokova.

Duncan je tako stigao do 158 “double-doubleova”, čime je nadmašio dosadašnjeg rekordera Magica Jacksona, koji je u play off mečevima 157 puta ostvario dvocifren učinak u dvije kategorije.

James kasno ‘proradio’

Kod Miamija, LeBron James, sjena od igrača u prvom poluvremenu, došao je k sebi u trećoj četvrtini, kada je ubacio 19 od 21 poena za domaćine, ali to nije bilo dovoljno da uspori Spurse.

James je na kraju bio najbolji strijelac Heata sa 28 koševa, dok je Chris Bosh ubacio 12 poena, a Dwyane Wade deset koševa. San Antonio je brzo preuzeo kontrolu na utakmici i poveo sa 13:4.

Na poluvremenu je Heat gubio 36:55 i nakon toga se više nije mogao približiti gostima.

Unatoč boljoj Jamesovoj igri u trećoj četvrtini, Spursi su u zadnjoj imali prednost od čak 24 koša.