Indiana, Oklahoma i Clippersi u drugom krugu

Thunder se našao u polufinalu Zapadne konferencije četvrti put zaredom i u nastavku takmičenja čekaju ih Los Angeles Clippersi (AP)

Indiana Pacersi, Oklahoma City Thunder i Los Angeles Clippersi plasirali su se u drugo kolo doigravanja nakon što su sinoć u sedmoj utakmici slavili protiv svojih suparnika.

Indiana Pacersi su sa 92:80 slavili protiv Atlanta Hawksa i s rezultatom 4:3 prošli u polufinale Istočne konferencije gdje ih čekaju Washington Wizardsi.

Indiana je prvu četvrtinu zatvorila serijom 7-0 koja joj je osigurala vodstvo od 24:23. Drugu četvrtinu je počela serijom 18-4 povećavši prednost u poluvremenu na 47:36.

Paul George, koji je predvodio Pacerse sa 30 postignutih pogodaka i 11 skokova, do poluvremena ja zabio 16 koševa, a Lance Stephenson je dodao 10 u prve 24 minute igre. Do kraja utakmice učinak mu je iznosio 19 koševa i 14 skokova. Roy Hibbert je “ubacio” devet koševa uz pet skokova do poluvremena.

Pobjeda Oklahome

Kod Atlante najučinkovitiji je bio Kyle Korver sa 19 koševa.

Pacersi su nastavili vršiti pritisak i u trećoj četvrtini povećavši na 62:45, ali su se onda Hawksi probudili i nadigrali ih sa 18-9 te se približili na 71:63, 12 minuta do kraja.

Oklahoma City Thunder je slavila protiv Memphis Grizzliesa sa 120:109, a Kevin Durant je ubacio 33 koša.

Ovom pobjedom Thunder se našao u polufinalu Zapadne konferencije četvrti put zaredom i u nastavku takmičenja čekaju ih Los Angeles Clippersi.

Russell Westbrook je ubacio 27 koševa uz deset skokova i rekordnih 16 asistencija. To je njegov drugi triple double u doigravanju.

Najbolji strijelac Grizzliesa bio je Marc Gasol sa 24 postignuta pogotka, a Mike Conley je dodao 20 uz devet asistencija.

Borba Warriorsa i Clippersa

Los Angeles Clippersi su sa 126:121 pobijedili Golden State Warriorse, a u pobjedi ih je predvodio Blake Griffin sa 24 koša. Chris Paul i Jamal Crawford su ubacili po 22 koša, dok je je J. J. Redick dodao 20 koševa.

Centar DeAndre Jordan je “ubacio” 15 koševa uz 18 skokova.

Redickova dva slobodna bacanja 12:1 sekundi do kraja odlučili su utakmicu za Clipperse kojima je ovaj plasman u drugi krug doigravanja tek treći otkako su se preselili u Los Angeles.

Za Warriorse je Stephen Curry ubacio 33 koša uz devet asistencija, a Draymond Green 24 uz sedam skokova.

Trica Andrea Iguodale dovela je Warriorse u vodstvo od 107:106 četiri i po minute do kraja, ali je onda Paul našao Jordana koji je zakucao i vratio prednost Los Angelesu tri i po minute do kraja.

Dva slobodna bacanja Curryja opet dovode Golden State u vodstvo 2:22 minute do kraja, prije nego je Griffin pogodio koš nešto manje od dvije minute do kraja za vodstvo od 112:109.

Warriorsi su imali 72,2 posto šuta iz igre u prvoj četvrtini, a 58,5 posto u prvom poluvremenu i prednost od 64:56 na poluvremenu.