Crvena zvezda šampion Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su titulu prvaka Srbije pošto su danas na domaćem terenu, u utakmici 29. pretposljednjeg kola, savladali ekipu gradskog rivala OFK Beograda sa 4:2.

Strijelci su bili Lazović u 15, Pečnik u 40, Mrđa u 46. i Ninković u 86. minuti za Crvenu zvezdu, a Pavićević (autogol) u 12. i Gajić u 44. minuti za OFK Beograd.

Kolo prije kraja sezone, Crvena zvezda sa utakmicom više ima 71 bod, šest više od dosadašnjeg šampiona Partizana.

Crvena zvezda je osvojila ukupno 26. titulu državnog prvaka, prvu poslije sedam godina.

Autogol Pavićevića

Pred gotovo 40.000 gledalaca, odigrana je dobra utakmica, a počela je šokantnim vodstvom “romantičara”, nakon što je Pavićević postigao autogol.

Međutim, Lazović je izjednačio rezultat samo tri minuta kasnije i najavio slavlje, iako su se gosti odlično držali, pa su poravnali u finišu poluvremena, javlja Tanjug.

Ipak, ništa nije moglo da zaustavi motivisani tim Crvene zvezde u meču koji je odlučivao o tituli.

Mrđa je odmah poslije odmora donio prednost, a žarko željeni trijumf potvrdio je Ninković u završnici, pa je već tada počelo slavlje na tribinama.

Uoči utakmice odata je pošta žrtvama katastrofalnih poplava, kao i dvojici ubijenih navijača crveno-belih i preminulom službeniku kluba.