NBA: San Antonio deklasirao Oklahomu za 2:0

Sa 22 koša Tony Parker je bio najefikasniji pojedinac utakmice (EPA)

U drugoj utakmici finala doigravanja Zapadne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) San Antonio je jutros na svom terenu deklasirao Oklahomu sa 112:77 (24:26, 34:18, 33:18, 21:15) i poveo sa 2:0 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.

Drugu utakmicu finala doigravanja Zapada najjednostavnije je opisati šuterskim parametrima dva tima u drugoj i trećoj četvrtini.

Košarkaši San Antonija u tom periodu pogodili su sedam od 12 trojki, a njihovi suparnici nijednu iz 11 pokušaja.

Sa linije slobodnih bacanja domaćini su šutirali 16-16, a igrači Oklahome 0-2. Ukupan rezultat u samo ta dva segmenta iznosio je 37:0.

Parker najefikasniji

Oklahoma je kapitulirala i prije nego što je počela posljednja dionica, a najbolja ilustracija te predaje ogledala se u činjenici da su uzdanice Oklahome Kevin Durant i Russell Westbrook sjeli na klupu dvije minute prije kraja treće četvrtine i više nisu ni ulazili u igru.

Tony Parker bio je najefikasniji pojedinac utakmice sa 22 koša, a briljirao je i Danny Green koji je sve svoje koševe (21) postigao šutem za tri poena. Pogodio je sedam trojki iz deset pokušaja.

Sjajnu partiju pružio je i Tim Duncan sa 14 koševa i 12 skokova, što je njegov 153. double-double učinak u doigravanju. Bolji od njega u doigravanju samo je Magic Johnson koji je na 157 utakmica ostvario dvocifren učinak u dvije kategorije.

Sa po 15 koševa Durant i Westbrook bili su najefikasniji pojedinci Oklahome, ali i najveći potrošači lopte. Od 89 šuteva svog tima ka košu protivnika, njih dvojica “uzeli” su 40, a pogodili samo 13 puta.

Serija se sada seli u Oklahomu, gdje će se odigrati dva naredna susreta, a prvi od njih već u noći između nedjelje i ponedjeljka.

Poznati su konferencijski finalisti NBA doigravanja. Los Angeles Clippersi protiv Oklahome su imali utakmicu u svojim rukama, ali su u završnici sve pokvarili i doživjeli poraz. Kevin Durant bio je najzaslužniji za novi podvig Oklahome.