NBA: Memphis izjednačio nakon produžetka

Grizzliese je predvodio Zach Randolph sa 25 postignutih poena (AP)

Memphis Grizzliesi su nakon produžetka druge utakmice prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije bili bolji sa 111:105 od Oklahoma Citjya, izjednačivši tako na 1-1 u seriji na četiri pobjede.

Grizzliese je predvodio Zach Randolph, koji je postigao 25 poena, a najbolji strijelac na utakmici bio je Oklahomin Kevin Durant sa 36 postignutih poena, uključujući i tricu u zadnjim sekundama regularnog dijela utakmice, prenosi Hina.

Adelman objavio kraj trenerske karijere

Dosadašnji glavni trener NBA ekipe Minnesota Timberwolvesa Rick Adelman (67) objavio je završetak svoje trenerske karijere nakon što je 23 godine proveo na klupama pet različitih timova u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu.

Adelman će ostati u klubu u ulozi savjetnika. “Mislim da je vrijeme da se maknem u pozadinu”, rekao je Adelman.

Tokom svoje trenerske karijere u NBA Adelman je ostvario 1.042 pobjede uz 749 poraza, te se nalazi na osmom mjestu svih vremena po broju ostvarenih pobjeda. Dva puta je vodio Portland Trail Blazerse do finala, 1990. i 1992. godine, ali je gubio od Detroit Pistonsa, odnosno Chicago Bullsa.

Tokom karijere Adelman je vodio Portland (1988-94), Golden State (1995-97), Sacramento (1998-2006), Houston (2007-11) i Minnesotu (2011-14).

Kod Grizzliesa su se još istaknuli Mike Conley sa 19 poena i 12 asistencija, Beno Udrih sa 14 poena u 14 minuta igre.

U redovima Oklahome je Russel Westbrook postigao 29 poena. Cijeli je Thunder pokušao 30 trica, a pogodio je samo devet.

Nakon što je Memphis bio ograničen na samo 36,3 posto šuta u subotu, sinoć je imao šut iz igre 49,4 posto.

Sjajna Durantova trica iz kuta nakon Westbrookovovog dodavanja odvela je utakmicu u produžetke. Grizzliesi su ostali fokusirani i produžetka su počeli sa serijom od 6:0, što im je donijelo pobjedu.

Izjednačenje Clippersa

U drugoj utakmici doigravanja NBA lige na Zapadu, Los Angeles Clippersi su pobijedili Golden State Warriorse 138:98 . To im je rekord u doigravanju i najveća razlika, od čak 40 poena, u historiji kluba. Nakon prve četvrtine Clippersi su imali prednost od 11 poena koju su povećali na 26 na poluvremenu.

Najbolji strijelac Clippersa bio je Blake Griffin sa 35 poena i šest skokova, dok je Chris Paul “ubacio” samo 12 uz deset asistencija. Kod Warriorsa, najučinkovitiji je bio Stephan Curry sa 24 poena.

Rezultati: Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 105:111 (produžetak; ekipe su izjednačene na 1-1 u seriji na četiri pobjede), Los Angeles Clippers – Golden State Wariors 138:98 (ekipe su izjednačene u seriji na četiri pobjede).