NBA: Indiana ispred Miamija

Aktuelni NBA prvaci, košarkaši Miami Heata, drugim su porazom zaredom ispustili vodeće mjesto u Istočnoj konferenciji sedam dana prije kraja ligaškog dijela sezone.

U srijedu su izgubili sa 102:107 na gostovanju kod Memphis Grizzliesa, koji se bore za ulazak u doigravanje na Zapadu, a to su iskoristili Indiana Pacersi, pobjedom na gostovanju kod najlošije ekipe lige Milwaukee Bucksa (104:102).

LeBron James vukao je Miami tri četvrtine prema pobjedi u Memphisu, ali kada se umorio u posljednjih 12 minuta, domaći su se odvojili i stigli do važne pobjede.

Svi najbolji igrači Grizzliesa sudjelovali su u uspjehu svoje ekipe: Mike Conley ubacio je 26 poena, Zach Randolph 25 uz 11 skokova, a Marc Gasol 20 uz 14 skokova. U redovima Miamija vrijedi izdvojiti tek Jamesa sa 37 poena.

Usprkos ovoj pobjedi, Memphis je i dalje deveti na Zapadu, s omjerom 46-32, dok su osmi Phoenix Sunsi sa 47-31, prenosi Hina.

Odmaranje petorke

Trener Indiane Frank Vogel odmarao je cijelu svoju startnu petorku u Milwaukeeu, te je njegov sastav jedva svladao posljednju ekipu lige, prekinuvši tako niz od šest poraza na gostovanjima.

Pobjednički koš postigao je Chris Copeland 1,2 sekunde prije kraja. Luis Scola (24 poena i devet skokova) i Evan Turner (23 poena i devet asistencija) bili su najbolji kod Pacersa, a Brandon Knight (25 poena i 10 asistencija) i Ramon Sessions (20) kod Bucksa.

Indiana je sada na vrhu Istoka s omjerom pobjeda i poraza 54-25, Miami je drugi sa 53-25, pa će u svom međusobnom susretu u petak odlučivati o tome koja će ekipa u doigravanje krenuti kao prvi nositelj Konferencije.

U susretu vodećih ekipa Pacifika i Sjeverozapada, Los Angeles Clippersa i Oklahoma City Thundera, uspješniji su sa 107:101 bili gosti iz Oklahome.

Iako je sedam minuta prije kraja bilo velikih 94:79 za Thunder, Clippersi su uspjeli završnicu učiniti neizvjesnom.

Serijom od 14:0 za samo dvije minute, primakli su se na 94:93, no nisu imali snage za potpuni preokret.

Russell Westbrook (30 poena i 11 skokova) i Kevin Durant (27 poena) predvodili su Thunder, a Blake Griffin (30 poena i 12 skokova) i Chris Paul (25 poena) Clipperse.

Napredak Toronta

Toronto Raptorsi napravili su veliki korak ka osvajanju prvog mjesta u grupi Atlantik, nakon srijede imaju tri pobjede više od Brooklyn Netsa, a oba sastava do kraja ligaškog dijela odigrat će još po četiri dvoboja.

Raptorsi su u svojoj dvorani svladali Philadelphia 76-erse sa 125:114, dok su istodobno Netsi izgubili na gostovanju kod Orlando Magica sa 111:115. Kyle Lowry (29 poena) i Jonas Valančiunas (26 poena i 12 skokova) bili su najbolji kod Raptorsa, dok je Henry Sims (22 poena) predvodio 76-erse.

Na Floridi je najzaslužniji za pobjedu Magica bio Arron Afflalo (25 poena), dok Joe Johnson (31 poena) nije uspio spriječiti poraz Netsa.

Charlotte Bobcatsi su se pobjedom nakon produžetka na gostovanju kod Washington Wizardsa (94:88) probili na šesto mjesto Istoka ispred svojih sinoćnih suparnika.

Oba sastava sada su na omjeru 40-38 i do kraja sezone će nastojati izbjeći sedmo mjesto koje bi ih u prvom krugu doigravanja odvelo na Indianu ili Miami.

Al Jefferson je 2,3 sekunde prije kraja četvrte četvrtine pogodio za produžetak, a u dodatnih pet minuta gosti iz Charlottea su bili uspješniji sa 7-1.

Jefferson je utakmicu završio sa 20 poena i 18 skokova, Kemba Walker je ostvario “triple-double” sa 14 poena, 12 skokova i 11 asistencija, dok je Poljak Marcin Gortat sa 27 poena i 14 skokova bio najbolji kod Wizardsa.

Odlični Noah

Drugi “triple-double” večeri ostvario je centar Chicago Bullsa Joakim Noah sa 15 poena, 13 skokova i 10 asistencija u pobjedi njegove ekipe na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa (102:87).

Bila je to šesta uzastopna pobjeda Bullsa, kojom su ostali na istom omjeru (46-32) kao i Toronto u borbi za treće mjesto na Istoku.

Atlanta Hawksi su domaćom pobjedom protiv Boston Celticsa (105:97) stigli nadomak doigravanja, jer sada imaju dvije utakmice prednosti ispred New York Knicksa u borbi za osmo mjesto na Istoku. Jeff Teague (19 poena) predvodio je Hawkse, a Avery Bradley (24 poena) Celticse.

Phoenix Sunsi sačuvali su utakmicu prednosti ispred Memphisa u borbi za osmo mjesto Zapada, pobjedom na gostovanju kod New Orleans Pelicansa (94:88). Gerald Green (21 poena) i Goran Dragič (20 poena) bili su najbolji kod Sunsa, a Jeff Whitney (17 poena) kod Pelicansa.

Rezultati: LA Clippers – Oklahoma City 101:107, Atlanta – Boston 105:97, Portland – Sacramento 100:99, Denver – Houston 123:116, Memphis – Miami 107:102, Milwaukee – Indiana 102:104, Minnesota – Chicago 87:102, New Orleans – Phoenix 88:94, Cleveland – Detroit 122:100, Orlando – Brooklyn 115:111,  Toronto – Philadelphia 125:114, Washington – Charlotte 88:94 – produžetak.

Poredak, Istočna konferencija: ATLANTIK: Toronto 46-32 – u doigravanju, Brooklyn 43-35 – u doigravanju, New York 33-45, Boston 23-55, Philadelphia 17-61. CENTRAL: Indiana 54-25 – u doigravanju (prvak grupe), Chicago 46-32 – u doigravanju, Cleveland 32-47, Detroit 29-50, Milwaukee 14-64. JUGOISTOK: Miami 53-25 – u doigravanju (prvak grupe), Charlotte 40-38 – u doigravanju, Washington 40-38 – u doigravanju, Atlanta 35-43, Orlando 23-55.

Zapadna konferencija, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 57-21 – u doigravanju (prvak grupe), Portland 51-28 – u doigravanju, Minnesota 39-39, Denver 34-44, Utah 24-54. PACIFIK: LA Clippers 55-24 – u doigravanju (prvak grupe), Golden State 48-29, Phoenix 47-31, Sacramento 27-52, LA Lakers 25-53. JUGOZAPAD: San Antonio 60-18 – u doigravanju (prvak grupe), Houston 52-26 – u doigravanju, Dallas 48-31, Memphis 46-32, New Orleans 32-46.