Indiana teško do četvrte pobjede zaredom

Paul George (lijevo) je zabio deset koševa u zadnje četiri minute, dok je Jeff Green (desno) bio najučinkovitiji strijelac Celticsa (USA Today Sports)

Najbolja momčad NBA Indiana Pacersi su sinoć sa 102-97 pobijedili Boston Celticse, a Paul George je zabio deset koševa u zadnje četiri minute.

George je utakmicu završio sa 25 pogodaka i osam skokova za Pacerse (45-13), dok je Lance Stephenson dodao 16 koševa, devet skokova i šest asistencija.

To je bila četvrta uzastopna pobjeda za Pacerse, ali do nje nisu došli lako.

Celticsi (20-40) su vodili do polovice zadnje četvrtine, zahvaljujući dobroj igri Rajona Ronda (12 koševa, 11 asistencija) i Krisa Humphriesa (18 pogodaka, 10 skokova) prije nego su gosti pojačali odbranu. Jeff Green je bio najučinkovitiji Celtic sa 27 pogodaka, prenosi Hina.

Sedma uzastopna pobjeda Heata

U Miamiju je Dwyane Wade zabio 24 koša, a LeBron James je, noseći novu plastičnu masku, gotovo upisao triple-double u samo tri četvrtine igre sa 20 koševa, devet skokova i sedam asistencija u pobjedi Heata nad Orlando Magicom.

Heatu (42-14) je to bila sedma uzastopna pobjeda u 10 od 11 utakmica, dok je Magic pao na 18-43.

U redovima Magica najučinkovitiji je bio Tobias Harris sa 20 pogodaka, dok je Nikola Vučević dodao 18 koševa i 10 skokova.

Magic se približio na sedam koševa u trećoj četvrtini, prije nego je Shane Battier pogodio tricu i još jedan šut, a Wade i LeBron James su iskombinirali još jedan pogodak, dok je Chris Andersen promašio i iznenada je Heat vodio sa 14 koševa.

Miami sada zaostaje za Indianom u Istočnoj konferenciji

Portland kao nitko ove sezone

Portland Trail Blazersi su sa 102-96 pobijedili Denver Nuggetse i Portland sada ima omjer od 12-3 protiv suparnika iz Sjeverozapadne divizije ove sezone, što nema niti jedna druga NBA momčad.

LaMarcus Aldridge, koji je propustio prethodnih pet utakmica zbog ozljede, zabio je 16 koševa uz sedam skokova. Robin Lopez je bio najbolji strijelac na utakmici sa 18 pogodaka i devet skokova.

Damian Lillard je “ubacio” 17 koševa, a Nicolas Batum devet koševa uz 16 skokova i šest asistencija za Trail Blazerse, kojima je ovo peta uzastopna pobjeda.

Kenneth Faried, Evan Fournier i Randy Foye su svaki zabili po 16 koševa za Nuggetse (25-33), koji su izgubili deset od zadnjih 11 utakmica.

Portland je nadigrao Nuggetse sa 13-5 u razmaku od tri minute u trećoj četvrtini za svoje najveće vodstvo na utakmici od 73-60. Nakon toga su se Nuggetsi približili na šest koševa, ali ne bliže od toga.

2. Portland 41 18 .695 3

3. Minnesota 29 29 .500 14 1/2