Miami i James pobijedili New York Knickse

Anthony je predvodio Knickse sa 29, dok je James za Heat postigao postigao 31 poen, uz četiri skoka i četiri asistencije (USA Today Sports)

Miami Heat je u četvrtak navečer sa 108:82 pobijedio New York Knickse, a LeBron James je petu utakmicu zaredom postigao najmanje 30 poena.

James je u prvoj utakmici nakon što je slomio nos, zbog čega je nosio masku, postigao 31 poen, uz četiri skoka i četiri asistencije, prenosi Hina.

Dwyane Wade je utakmicu završio sa 23 poena za aktuelnog prvaka NBA lige.

Knicksi su se držali blizu jedno poluvrijeme, zahvaljujući Carmelo Anthonyju, koji je u porazu postigao 29 poena uz sedam skokova.

New York je gubio pet poena na poluvremenu, prije nego je Heat preuzeo kontrolu u trećoj četvrtini.

Miami je veći dio drugog poluvremena imao dvoznamenkastu prednost. Držeći prednost od 64:61, Heat je napravio seriju od 23-3, kojom je zaključio treću četvrtinu.

Heat je imao šut iz igre 60,8 posto, uključujući i šest pogođenih trica iz 15 pokušaja.

Trostruki produžetak

Washington Wizardsi su nakon tri produžetka slavili protiv Toronto Raptorsa sa 134:129. John Wall je imao dvije ključne ukradene lopte i tome je dodao brzo polaganje pred kraj trećeg produžetka, pomogavši tako Washington Wizardsima (30-28) da dođu do pobjede u Air Canada centru.

Marcin Gortat je bio najbolji strijelac na utakmici sa 31 poenom, 12 skokova i četiri bloka. Wall je, također, postigao 31 poen uz devet asistencija i tri ukradene lopte za petu uzastopnu pobjedu Wizardsa.

Greivis Vasquez je odigrao svoju najbolju utakmicu za Raptorse, postigavši 23 poena uz osam asistencija.

DeMar DeRozan je bio najučinkovitiji Raptor sa 34 poena, dok je Kyle Lowry gotovo upisao triple-double sa 18 poena, 10 asistencija i osam skokova.

Nakon izjednačene zadnje četvrtine Gortat je uhvatio promašaj Bradleya Beala i izjednačio na 106:106 5,2 sekundi do kraja regularnog dijela utakmice.

Slično je prošao i prvi produžetak. Wall je postigao šest poena u tom dijelu utakmice, uključujući i polaganje 23,3 sekundi prije kraja. Blokirao je još jedan pokušaj Lowryja i tako odveo utakmicu u drugi produžetak.

DeRozan je pogodio koš 2,3 sekundi prije kraja drugog produžetka za izjednačenje na 118:118.

Trevor Ariza i Webster su pogodili po koš za vodstvo Wizardsa od 131:127 minutu prije kraja trećeg produžetka.

Rezultati: Indiana Pacers – Milwaukee Bucks 101:96, Toronto Raptors – Washington Wizards 129:134 (nakon tri produžetka), Miami Heat – New York Knicks 108:82, Denver Nuggets – Brooklyn Nets 89:112.

Poredak, Istočna konferencija: ATLANTIK: Toronto 32-26, Brooklyn 27-29, NY Knicks 21-37, Boston 20-39, Philadelphia 15-43. CENTRAL: Indiana 44-13, Chicago 31-26, Detroit 23-35, Cleveland 23-36, Milwaukee 11-46. JUGOISTOK: Miami 41-14, Washington 30-28, Charlotte 27-30, Atlanta 26-31, Orlando 18-42.

Zapadna konferencija: SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 43-15, Portland 40-18, Minnesota 28-29, Denver 25-32, Utah 21-36. PACIFIK: LA Clippers 40-20, Golden State 35-23, Phoenix 33-24, Sacramento 20-37, LA Lakers 19-39. JUGOZAPAD: San Antonio 41-16, Houston 39-19, Dallas 36-23, Memphis 32-24, New Orleans 23-34.