NBA: Novi poraz Lakersa

Jodie Meeks je predvodio Lakerse sa 19 poena, što nije bilo dovoljno za pobjedu u gostima (AP)

Iako su Los Angeles Lakersi pogodili u srijedu navečer 15 trica, što je najveći broj trica koji su Memphis Grizzliesi primili ove NBA sezone na jednoj utakmici, ipak su izgubili sa 103:108.

Los Angeles Lakersi su u utakmici nadoknadili i zaostatak od 22 poena, ali ni to im nije pomoglo protiv Grizzliesa (32-24). Courtney Lee je predvodio Grizzliese sa 18 poena i pet asistencija, dok je Tony Allen dodao 17 poena i šest skokova, prenosi Hina.

Kod Lakersa (19-39) najučinkovitiji je bio Jodie Meeks sa 19 poena, a Wesley Johnson je dodao 18 poena i pet skokova.

Grizzliesi su na poluvremenu vodili sa 65:46, ali su onda Lakersima dopustili da im se približe u drugom poluvremenu. U tom su dijelu utakmice igrači Lakersa pogodili 10 trica i došli na tri razlike nakon trice Jordana Farmara 14,9 sekundi prije kraja.

Međutim, tada je Lee odgovorio s dva slobodna bacanja, Wesley Johnson je promašio tricu na drugom kraju i Grizzliesi su pobijedili.

Treći poraz Thundera

Oklahoma City Thunder je doživio treći uzastopni poraz na domaćem terenu, što mu je prvi put od sezone 2008/2009.

Sinoć su od Thundera bolji bili Cleveland Cavaliersi sa 114:104. Cavaliersi su u zadnjoj četvrtini postigli 42 poena, od čega je 14 bilo od Kyriea Irvinga.

Irving je utakmicu završio kao najbolji strijelac sa 31 poenom. Uz to je upisao devet asistencija, pet skokova i četiri ukradene lopte.

Kod Oklahome, Kevinu Durantu je za dlaku izmakao triple-double, postigao je 28 poena uz 10 skokova i devet asistencija. Russell Westbrook je odigrao najbolju utakmicu otkako se vratio u prvu petorku poslije operacije koljena, upisavši 24 poena uz devet asistencija. Serge Ibaka je dodao 16 uz 13 skokova.

Kod Clevelanda, osim Irvinga, Jarrett Jack je “ubacio” 21 poen, a Spencer Hawes 19.

Slaba odbrana

Odbrana Thundera, čvrsta u prve tri četvrtine, “pala” je u zadnjoj, dopustivši Cavaliersima šut iz igre od gotovo 70 posto, zahvaljujući kojem su izgradili najveću prednost na utakmici.

Nakon što su držali Cavalierse na 72 poena uz šut iz igre 40 posto kroz tri četvrtine, odbrana Thundera se opustila u zadnjoj četvrtini. Cleveland je izbrisao prednost Oklahome od sedam poena na početku tog dijela utakmice, nadigravši Thunder sa 42:28 uz šut iz igre od 66,7 posto, 66,7 posto trica (4 iz 6 pokušaja) i 90,9 posto (10 od 11) s linije slobodnih bacanja.

Nakon što je Jeremy Lamb pogodio tricu za vodstvo Thundera od 79:72 na samom početku zadnje četvrtine, igrači Oklahome su promašili četiri od sljedećih pet šuteva i izgubili loptu tri puta. U međuvremenu su Cavaliersi pogodili sedam poena zaredom, došli u vodstvo i preuzeli kontrolu nad utakmicom do kraja.

Rezultati: Philadelphia 76ers – Orlando Magic 90:101, Boston Celtics – Atlanta Hawks 115:104, Oklahoma City Thunder – Cleveland Cavaliers 104:114, Memphis Grizzlies – Los Angeles Lakers 108:103,
Chicago Bulls – Golden State Warriors 103:83, Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans 108:89, San Antonio Spurs – Detroit Pistons 120:110, Utah Jazz – Phoenix Suns 109:86, Portland Trail Blazers – Brooklyn Nets 124:80, Los Angeles Clippers – Houston Rockets 101:93.

Poredak, Istočna konferencija: ATLANTIK: Toronto 32-25, Brooklyn 26-29, NY Knicks 21-36, Boston 20-39,  Philadelphia 15-43. CENTRAL: Indiana 43-13, Chicago 31-26, Detroit 23-35, Cleveland 23-36, Milwaukee 11-45. JUGOISTOK: Miami 40-14, Washington 29-28, Charlotte 27-30, Atlanta 26-31, Orlando 18-42.

Zapadna konferencija: SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 43-15, Portland 40-18, Minnesota 28-29, Denver 25-31, Utah 21-36. PACIFIK: LA Clippers 40-20, Golden State 35-23, Phoenix 33-24, Sacramento 20-37, LA Lakers 19-39. JUGOZAPAD: San Antonio 41-16, Houston 39-19, Dallas 36-23, Memphis 32-24, New Orleans 23-34.