NBA: Uspješni igrači iz regije

Mirza Teletović je protiv Knicksa postigao 18 poena (Getty Images)

Košarkaši Brooklyn Netsa u gradskom obračunu na svom terenu svladali su New York Knickse sa 110:99 i time stigli do treće pobjede u svom petom ovosezonskom nastupu u NBA ligi.

Susret je bio riješen već u trećoj četvrtini, tokom koje su domaći imali i 22 poena prednosti, pa završnica nije bila neizvjesna.

Netse je do nove pobjede predvodio Deron Williams sa 29 poena, dok je Carmelo Anthony sa 19 poena bio najefikasniji kod Knicksa, prenosi Hina.

Odličnu noć za domaćine su imali i kapiten košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Mirza Teletović, koji je u 27 minuta postigao 18 poena uz tri skoka, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 32 minute na parketu postigao osam poena uz četiri skoka i dvije asistencije.

Cleveland Cavaliersi ostvarili su drugu pobjedu sezone, svladavši kao gosti slabašne Denver Nuggetse sa 110:101. LeBron James odigrao je odličnu utakmicu za Cavse sa 22 poena, 11 skokova i sedam asistencija, dok je Randy Foye sa 28 poena bio najbolji kod Nuggetsa.

Centar reprezentacije BiH Jusuf Nurkić je za gotovo 17 minuta na parketu postigao 10 poena uz samo jedan promašaj iz igre, te dodao četiri skoka i jednu ukradenu loptu.

Dvoboj Crnogoraca

Susret Orlando Magica i Minnesota Timberwolvesa je obilježio sudar crnogorskih centara. Nikola Vučević je u pobjedi svog Orlanda postigao 14 poena i devet skokova, dok je Nikola Peković u dresu Minnesote susret završio sa 16 poena i sedam skokova. U susretu koji je Orlando u produžetku dobio rezultatom 112:103 najbolji su bili bek Evan Fournier sa 20 poena za Magic i Kevin Martin sa 21 poenom za poraženi tim.

Indiana Pacersi pretrpjeli su peti uzastopni poraz, što im je prvi takav negativan niz u posljednje tri godine. Ovoga puta bolji od njih su sa 101:98 na svom terenu bili Boston Celticsi.

Pacersi su 2,9 sekundi prije kraja imali loptu, ali su krivo izveli aut i tako ostali čak i bez prilike eventualnom tricom odvesti susret u produžetak.

Jared Sullinger je sa 17 poena bio najefikasniji kod Celticsa, dok je Roy Hibbert sa 22 poena i 11 skokova predvodio Pacerse kod kojih je Damjan Rudež za 19 minuta ubacio četiri poena uz po jedan skok i asistenciju.

Memphis Grizzliesi zadržali su stopostotni učinak i nakon šestog ovosezonskog nastupa svladavši kao gosti oslabljeni Oklahoma City Thunder sa 91:89.

Domaći su u završnici dva puta imali priliku za preokret, ali 5,9 sekundi prije kraja kod rezultata 89:90 nisu uspjeli izvesti loptu unutar pet sekundi, a nakon što je Courtney Lee pogodio jedno od dva slobodna bacanja 2,4 sekunde prije kraja u preostalom je vremenu Serge Ibaka tricom pokušao donijeti pobjedu Thunderu, no nije bio precizan.

Mike Conley je sa 20 poena predvodio Grizzliese, dok je Reggie Jackson sa 22 poena, 8 asistencija i sedam skokova bio najbolji kod Thundera koji je bez Kevina Duranta i Russella Westbrooka pao na omjer 1-5.

Odlični Kingsi

Najugodnije iznenađenje početka sezone su Sacramento Kingsi, koji su ostvarili petu pobjedu zaredom, svladavši kao gosti Phoenix Sunse sa 114:112 i to nakon dva produžetka.

Domaći su nekoliko puta imali dobivenu utakmicu, sedam i po minuta prije kraja četvrte četvrtine imali su 11 poena prednosti (94:83), ali su ih Kingsi stigli, zatim su u prvom produžetku postigli prvih sedam poena, ali su i tu prednosti ispustili, da bi u svom posljednjem napadu promašili tricu za pobjedu, a potom i dvicu za treći produžetak.

DeMarcus Cousins je sa 25 poena i 18 skokova odigrao još jednu sjajnu utakmicu za Kingse, a pomogli su mu i Darren Collison sa 16 i Ben McLemore sa 15 poena.

Kod Sunsa istakli su se Alex Len sa 23, Goran Dragić sa 22 i Miles Plumlee sa 15 poena i 16 skokova.

Chicago Bullsi opravdavaju status velikog favorita na Istoku ove sezone, u svom su šestom nastupu ostvarili petu pobjedu svladavši kao gosti Philadelphia 76-erse sa 118:115.

Mike Dunleavy (27) bio je najefikasniji kod Bullsa, a Tony Wroten (31) kod Sixersa koji su i nakon šestog nastupa bez pobjede ove sezone.

Na omjer 5-1 stigli su i Toronto Raptorsi zahvaljujući sigurnoj 103:84 domaćoj pobjedi protiv Washington Wizardsa. DeMar DeRozan ubacio je 25 poena za Raptorse, Kyle Lowry je dodao “triple-double” sa 13 poena, 11 skokova i 10 asistencija, dok je kod Wizardsa najefikasniji bio Otto Porter sa 13 poena.

Rezultati: Philadelphia – Chicago 115:118, Orlando – Minnesota 112:103 (produžetak), Charlotte – Atlanta         122:119 (dva produžetka), Boston – Indiana 101:98, Brooklyn – New York 110:99, Detroit – Milwaukee          98:95, Toronto – Washington 103:84, Oklahoma City – Memphis 89:91, Phoenix – Sacramento  112-114 (dva produžetka), Utah – Dallas 82:105, Denver – Cleveland 101:110.

Poredak, Istočna konferencija, Atlantik: Toronto 5-1, Brooklyn 3-2, Boston 2-3, New York 2-4, Philadelphia 0-6. Central: Chicago 5-1, Detroit 2-3, Cleveland 2-3, Milwaukee 2-4, Indiana 1-5. Jugoistok: Washington 4-2, Miami 3-2, Charlotte 3-3, Orlando 2-4, Atlanta 1-3.

Zapadna konferencija: Sjeverozapad: Portland 3-2, Minnesota 2-3, Utah 2-4, Denver 1-4, Oklahoma City  1-5. Pacific: Golden State 4-0, Sacramento 5-1, LA Clippers 3-2, Phoenix 3-3, LA Lakers 0-5. Jugozapad: Houston 6-0, Memphis 6-0, Dallas 4-2, San Antonio 2-2, New Orleans 2-2.