Pobjeda Sarajeva i neredi obilježili derbi

Prekid je trajao petnaestak minuta, nakon čega je utakmica nastavljena (Anadolija)

Sarajevo je danas na Grbavici u okviru 13. kola Premijer lige BiH savladalo nogometaše Željezničara sa 2:1 (1:1).

Gosti sa Koševa došli su u vodstvo u 13. minuti golom Krstea Velkoskog, a izjednačio je Eldar Hasanović u 22. minuti.

Novu prednost i pobjedu Sarajevu donio je Duljević u 69. minuti.

Ovom pobjedom Sarajevo se na tabeli izjednačilo sa Željezničarom i vratilo u borbu za najviši plasman.

Reakcije trenera

“Utakmica je bila teška, kako prvo poluvrijeme, tako i drugo. Prekid je na neki način poremetio planove. Mislim da je pobjeda zaslužena”, rekao je trener FK Sarajevo Meho Kodro.

Ekipa Željezničara je uspjela je da se vrati nakon prvog primljenog gola, ali nisu iskoristili šanse.

“Nakon što smo loše pošli u utakmicu, uspjeli smo postići pogodak. Međutim, drugi gol je totalno okrenuo utakmicu”, kazao je trener FK Željezničar Admir Adžem.

Prekid zbog bakljade

Utakmica između Željezničara i Sarajevo prekinuta je u 35. minuti, kada je došlo do sukoba između navijača Sarajeva i policije MUP-a Kantona Sarajevo.

U navijačkim neredima povrijeđeno je 15 osoba, potvrđeno je za Agenciju Fena iz Javne ustanove Zavod za hitnu medicinsku pomoć Kantona Sarajevo.

Zbrinuti pacijenti imali su opekotine, povrede glave ili povrede izazvane dejstvom suzavca, a postoji mogućnost da je jedan pacijent slomio petnu kost.

“Imali smo medicinsko osiguranje utakmice, ali smo morali angažirati i dodatne ekipe da bi svi bili zbrinuti”, naveli su iz Hitne pomoći.

Pacijenti kojima je bila potrebna dodatna dijagnostika i tretman upućeni su na Klinički univerzitetski centar Sarajevo.

Iz te ustanove kažu da su primili sedam pacijenta te da su četiri osobe lakše povrijeđene, a da se na još tri vrši pregled.

Nakon policijske intervencije na tribini sa gostujućim navijačima sudija Muamer Bureković je poslao igrače obje ekipe u svlačionicu.